iPhone XS şarj %20'ye inince kapanıyor

Pil sağlığı ne durumdadır?
%100 gözükmekte.
Batarya değişecek, pil yan sanayi veya Apple servisinden farklı yerde değiştirilmiş.
Apple tarafından değişen piller pil sağlığı çalışıyor.
Apple servisi de aynısını söyledi ama belki bir çözümü olur dedim.
Şarj entegresinde sorun olabilir. Bi baktırın derim.
Sanmıyorum ama servise soracağım.
Pil yan sanayi kardeşim. Bende de 6s plus var. %13e geldiğinde kasmaya başlıyordu. Deji max batarya aldım,öneririm. Hem orjinalininden yüksek amperli hemşerim koşulsuz iade garantili.
7 yıllık cihazda Wi-Fi ile 7 saat ekran süresi alıyorum o derece.
Hocam bu Deji Max nedir kendimiz alıp takabilirmiyiz? Bire yetkili servisteki orjinal mi daha iyi dejimax mı?

%100 gözükmekte.

Apple servisi de aynısını söyledi ama belki bir çözümü olur dedim.

Sanmıyorum ama servise soracağım.

Hocam bu Deji Max nedir kendimiz alıp takabilirmiyiz? Bire yetkili servisteki orjinal mi daha iyi dejimax mı?
Ben cihazıma kendim taktim
6s plusta sıvı temas sertifikası olmadığı için, dediğinizi bilemicem.
Netten videoları izleyip bakabilirsiniz

Bir çok video izledim Deji bataryam geldi ama sıvı ve toza dayanıklılık bandı yoktu, onuda istettim oda yüksek ihtimalle bugün yarın gelir sonra montajı yapacam, sıvı toz bandı çok önemli en ufak ter, yağmur damlası, su sıçraması bile cihazınızı bitirebilir, ek olarak içi toz dolar ve zaman içerisinde çöpe dönüşür cihaz bu yüzden kaliteli bir işçilik olsun diye istettim.

Eğer telefonu havaya uçurmadan veya evde yangın çıkarmadan işi tamamlayabilirsem size burda gerekli geri dönüşü yapacam, %20 de kasıp kapanması beni sinir etmişti. :)

Bu arada Deji bataryanınsa testini yapmış olacam kullanım performansı uzun kullanım testi vb bu konu altında güncellemeler ile size bildirecem.

Kardeş telefonun pili değiştiği için sana çakma batarya takmışlar o da tam performans vermiyor yani pil değişecek Apple götürsen onlarda bakmayabilir çünkü yan sanayi yakınlaşan bir ürüne bakmıyorlar diye biliyorum.

Apple ile zaten görüştüm 1400 TL fiyat çektiler bana değmez o fiyata, cihazım zaten yurtdışı ve yenilenmiş cihaz yani tamirat görmüş yüksek ihtimal dandik bataryadır.

Güncelleme;

Deji batarya ve sıvı toz koruma bandı geldi, montajını yaptım montajını yapmak yaklaşık 1 saatimi aldı daha önce hiç böyle bir işe girişmemiş biri olarak birkaç video izleyerek bunu yaptım, vidalar o kadar ufaktı ki inanın bana düşseydi kesinlikle bulamazdım elimin titrediğini de burada anladım benden cerrah olmazmış :), herneyse sonuçta hallettik.

Eski sıvı ve toz dayanıklılık bandını temizlemek eziyetti, eski pil basit çıktı üzerinde apple logosu vardı orjinale benziyordu ama yüksek ihtimal çin çakmasıydı, bir telefoncu arkadaşımı aradım orjinal olabilir ama şoklanmış ölü pil olabilir dedi bu yüzden sürekli %100 gözüküyormuş, bu arada telefonumun ekranından tutunda arka cam kasa ne varsa kompile sıfırlanmış yan sanayi takılmış bunuda keşfetmiş oldum, telefon yurtdışı demiştim demekki yurt dışı iphonelerin çoğu yenileme telefon, ama takılan parçalar sınıflarının en iyisi o yüzden pek üzmedi.

Ufak can sıkıcı bir problemim vardı telefonu aldığımdan beri ekranın üst sol köşesinde 1mm bir çıkma oluyor parmağımı bastırınca tık diye yerine oturuyor 5-10dk içinde gene çıkıyordu, bunu ne yaptıysam çözemedim, sanırım ekran çitası gitmiş bu yüzden oturmuyor sıvı bandıda tutamıyor neyseki çok fazla bir açıklık değil ki telefona şimdiye kadar zarar vermedi, çözümü bilen eden yapan varsa bana yardımcı olmak adına yazarsa sevinirim.

Deji yüksek kapasiteli bataryaya gelecek olursak, uzun kullanım testini buradan yazacağım iphone yazılımı malum pili tanımadı ve yüzdelik oranı vermiyor yabancı parça uyarısı alıyorum pili tanıyamadı gibi vb, 2 hafta içinde hatanın kendiliğinden kapanıp kaybolacağını söylediler, pil entegresinde yüzdelik gösteren bir yazılım yokmuş zaten buna gerek te yok bence insanı paranoyak yapmaktan başka bişey değil.

Bu arada telefona bi canlanma geldi bugün %100 ile çektim şarjdan bakalım %20 lerde tekrar kapanma durumu olacak mı kaça kadar gidecek kaç saat gidecek size yazarım artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı