IPhone'a APK yüklenebilir haberi doğru mu?

Zaten vardı iOSa APK yüklemek. Ama farklı yollarla mevcuttu. Haberin doğruluğuna gelecek olursak emin değilim yalancı bir kaynak değil çünkü.

Şöyle bir doküman okudum. Doğruluğunu bilmiyorum. Sizlere sormak istedim. Haber yalan mı?
APK yüklemek mi? Aynen kardeşim, iPhone'a Android uygulaması kurulabiliyor, aynen. (!)
IPA olacak o, clickbait için yanlış bilgi salıyorlar medyaya.

Zaten vardı iOSa APK yüklemek.
Apple cahiliyim ben.

APK yüklemek mi? Aynen kardeşim, iPhone'a Android uygulaması kurulabiliyor, aynen. (!)
IPA olacak o, clickbait için yanlış bilgi salıyorlar medyaya.
Her habere inanmamak gerekir. Araştırdım ancak internette böyle bir şey bulamadım. Dediğim gibi Apple özürlüsüyüm ben. Tek bir ürününü bile kullanmadım.

Halk olarak telefonun kendi mağazası haricinde bir kaynaktan uygulama yüklemek APK yükleme olarak bilindiğinden böyle yazmışlar sanırım, mevzunun aslı iPhone'a App Store dışında bir mağazadan uygulama yüklemek aslında. Android'de nasıl F-Droid, Aurora Store vb. Play alternatifi varsa.

App Store’da izinli olarak bulunmayan bir uygulamayı veya hizmeti iPhone’a kurmak mümkün değil.
Zaten o yüzden Technopat GIF avatar eklentisinin Safari portu iPad'imde var, değil mi? (!) 😀
Portu yaptım, IPA dosyasına çevirip Sideloadly ile indirdim ve iPad'imde şu an.

Geri
Yukarı