IPhone'a format atınca iCloud hesabı sıfırlanır mı?

Telefonumu sıfırlayacağım. 2 tane Apple kimliğim var, baştan temiz bir şekilde kullanmak istiyorum. Yeni Apple kimliği falan açacağım. Sorun şu telefonu sıfırladıktan sonra Apple kimliği açılabiliyor mu? Yoksa sıfırlamadan önce mi yeni bir hesap açmalıyım? Ondan sonra mı sıfırlamalıyım? Çünkü iPhone 4S kullanıyordum, onu sıfırladım sonra tekrardan yeni bir hesap açamamıştım. Sadece Apple kimliğini gir yazıyordu oluştur vs yazmıyordu. Tabii bu kaç yıl önceydi değişmiş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesap oluşturma sıfırladıktan sonra var ama sen en iyisi sıfırlamadan önce hesap aç sonra kurulum yaparken uğraşmazsın. 5S cihazda sıfırlamak sonrası hesap açayım dediğimde hata vermişti. O yüzden size ilk hesap açmanızı öneriyorum herhangi bir hata ile uğraşmayın. Hesap açarken SMS doğrulama isterse de sıfırlamadan önce halledersiniz.

Hesap oluşturma sıfırladıktan sonra var ama sen en iyisi sıfırlamadan önce hesap aç sonra kurulum yaparken uğraşmazsın

Aslında sıfırladıktan sonra açmak istiyorum çünkü kredi kartı ile ilgili sorun var onun yüzünden uygulama vs inmiyor yeni hesap açtığımda sorunlu olan hesapla bağlanıyor ve yine bir şey inmiyor. Eğer sıfırladıktan sonra hesap oluşturabiliyorsam öyle yapayım.

Siz önceki telefonunuzu iCloud'dan çıkış yapmadan sıfırladıysanız, telefonu sıfırladıktan sonra o hesapla giriş yapmanız gerektiği için yeni hesap açma yeri çıkmamış olabilir. Sıfırlamadan önce iCloud'dan çıkış yaparsanız hesap açma yeri çıkar, normalde çıkıyor çünkü. Çıkmazsa bile başka bir cihazdan hesap açabilirsiniz.

Aslında sıfırladıktan sonra açmak istiyorum çünkü kredi kartı ile ilgili sorun var onun yüzünden uygulama vs inmiyor yeni hesap açtığımda sorunlu olan hesapla bağlanıyor ve yine bir şey inmiyor. Eğer sıfırladıktan sonra hesap oluşturabiliyorsam öyle yapayım.
Hesaplarınız olduğu telefondan değilde bilgisayardan falan açsanız bağlanır mı acaba? Hesaplarınızın bağlı olduğu telefon numarasını yeni hesabınıza eklediyseniz belki ondan da bağlanıyordur. Eski hesaplarınızı imha edin en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı