İPhone'da "Diğer Sistem Verilerini" nasıl silebilirim?

mk34_34

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Türkiye
İyi günler, iPhone 7 cihazımda fotoğrafları ve tüm uygulamaları silmeme rağmen hala 30, 5 GB kullanılan, 32 GB kullanılabilir hafızanız var deniyor. iCloud yedeklerini silmeme rağmen aynı. Sanırım diğer sistem verileri denen kısım 21, 49 GB olduğundan olacak ki(bu neden bu kadar yüksek bir veri saklar anlamadım.) yer kalmamış. Bu diğer sistem verileri silinebilir mi, nasıl silinir, silersem bir kayıp yaşar mıyım? Kimse bu duruma el atmamış ve bu nedenle sizden destek alma gereği duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün aynı derdi çözdüm. Herhangi bir şekilde diğer alanını temizleyemedim, en temiz yöntem iCloud yedeği alıp telefonu ayarlardan sıfırlamak. Sonra yedekten geri dönerseniz depolama alanı olması gerektiği değerlere dönüyor.

300 MB kullanılabilir alanım vardı, yedek alıp aynı yedeği sıfırlama sonrası yükledim. Şu an 10 GB kullanılabilir alanım var.

Bugün aynı derdi çözdüm. Herhangi bir şekilde diğer alanını temizleyemedim, en temiz yöntem iCloud yedeği alıp telefonu ayarlardan sıfırlamak. Sonra yedekten geri dönerseniz depolama alanı olması gerektiği değerlere dönüyor.

300 MB kullanılabilir alanım vardı, yedek alıp aynı yedeği sıfırlama sonrası yükledim. Şu an 10 GB kullanılabilir alanım var.
Tamam hocam, dediğin gibi yapacağım.

Evet, iCloud yedeğinizi alın ve ayarlardan telefonu sıfırlayın, sonra iCloud yedeğinden geri yükleyin. Bu kadar.

Evet, iCloud yedeğinizi alın ve ayarlardan telefonu sıfırlayın, sonra iCloud yedeğinden geri yükleyin. Bu kadar.
Konuyu kapatmayı unuttum. Dediğiniz gibi yaptım. Önce aracı bir program indirdim ve rehberimi içine aktararak mail adresime rehberimi gönderdim. Daha sonra notlar kısmındaki verilerimi bilgisayarımdan İCloud' u açarak kayıt ettim. Fotoğraf ve videolarımı ise Google fotoğraflara kayıt ettim. Her şeyin tamamlandığından ve başka verilerimin kalmadığından emin olduğumda i phone' nin ayarlar kısmından telefonumu sıfırladım. Daha sonra ise mailimden rehberimi tekrar yükledim. Google fotoğraflardan ve İclouddan verilerimi aktardı. Çözüm bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı