iPhone'da fotoğraf çekme sesi nasıl kapatılır?

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, fotoğraf çekerken gelen ses normalde sessize alınca gelmiyordu. Ama artık sessize alsam da, rahatsız etmeyi açsam da, telefonun sesini kapasam da her türlü o ses çıkıyor nasıl kapatabilirim?

Bu güvenlik sistemi hocam. ilk Japonya da görülmüştü galiba. Etek altı fotoğrafları gibi şeyleri önlemek için yapıldı mesela sizi birisi çekerse "çıkt" diye bir ses geliyor. Böylece taciz oranları çok düşüyor. Kısaca isteseniz de kapatamazsınız. Muhtemelen İphone modeliniz Japon üretimi ama bilmiyorum. Belki dediğim bile olmayabilir sistemsel bir problem de olabilir bilgilendirme yaptım gibi oldum.

Bu güvenlik sistemi hocam. ilk Japonya da görülmüştü galiba. Etek altı fotoğrafları gibi şeyleri önlemek için yapıldı mesela sizi birisi çekerse "çıkt" diye bir ses geliyor. Böylece taciz oranları çok düşüyor. Kısaca isteseniz de kapatamazsınız. Muhtemelen İphone modeliniz Japon üretimi ama bilmiyorum. Belki dediğim bile olmayabilir sistemsel bir problem de olabilir bilgilendirme yaptım gibi oldum.
Beyler bu nasıl iş belki ben bi yerde kendimi çekicem ses çıkıyor hemde çok ses cıkıyor kapamak lazım bunu

Japonya da ki olay gelmiş olabilir mi Türkiyeye? Gizlice fotoğraf çekilmesini önlemek için deklanşör sesini kapatamıyorsun japonya da satılan cihazlarda.
Hocam 11 pro ve yurt dışı telefonum olabilir mi

@SeeAndLive

Ayarlara girip Hakkinda sekmesindeki model numarasini paylasabilir misiniz? Ekran goruntusu alirsaniz seri numarasini blurlamayi unutmayin. Ayrica yeniden baslatmayi denediniz mi?

Geri
Yukarı