iPhone’da iMessage ve Facetime önemli mi?

Can Karataş

Femtopat
Bu olay sırasında Turkcell müşteri hizmetleri sorun çözülene kadar FaceTime ve iMessage servisini kapatmamı istedi. Sorun çözüldükten sonra tekrar açabileceğim söylendi. Ben gene de açmadım.

Ya reis bu iMessage ve FaceTime çok mu önemli bir şey bende iPhone alacağım direkt kapatacağım bu uygulamalari önemli bir uygulama mı?

Ya reis bu iMessage ve FaceTime çok mu önemli bir şey bende iPhone alacağım direkt kapatacağım bu uygulamalari önemli bir uygulama mı?
iMessage ve Facetime’ın iOS cihazlarda hayati bir önemi yok. Açarsanız iPhone kullanıcıları arasında güzel iletişim araçları sağlamış olursunuz. Aktifleştirme sırasında operatörden ₺1,50 gibi bir ücret kesiyor, ondan sonra da para kesmiyor zaten.

iMessage ve FaceTime'ın iOS cihazlarda hayati bir önemi yok. Açarsanız iPhone kullanıcıları arasında güzel iletişim araçları sağlamış olursunuz. Aktifleştirme sırasında operatörden ₺1, 50 gibi bir ücret kesiyor, ondan sonra da para kesmiyor zaten.

Anladım bazı kişilerde 100 TL 200 TL'ye kadar para almış iMessage ve FaceTime kendi kendine yurt dışına mesaj attığı için.

Anladım bazı kişilerde 100 TL 200 TL'ye kadar para almış iMessage ve FaceTime kendi kendine yurt dışına mesaj attığı için.
Nadir gerçekleşen bir şanssızlık. Çoğu kullanıcıda olmaz.

Hiç sıkıntı olmaz. Kapatmasanız bile Apple kullanıcıları arası daha raha iletişim kurarsınız. Bu olay çok nadir gerçekleşiyor. Gerçekleşse bile ben gibi faturanızı silerler.

iPhone, iPad ve MacOS bulunan bilgisayar kullanıcıları ile o servisler aracılığıyla rahatça konuşma ve veri aktarımı yapabilirsiniz. Aktarım ve görüntü kalitesi gibi önemli farklar da yaşarsınız diğer 3. parti uygulamalara göre. Sadece ilk aktifleştirmede operatörler ücret kesebiliyor. Normal şartlarda yurt dışı SMS tarifesi üzerinden ücret kesilir tek seferlik.

2014'den beri iPhone'un çeşitli modelleri kullandım. iMessage'ı hiç kullanmadım. FaceTime'ı ise sadece 1-2 kere kullandım. WhatsApp, her iki işlem için de daha pratik geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı