iPhone'dan Android'e geçmek

watrik

Kilopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Merhabalar dostlar,
Uzun yıllardır iPhone kullanıyorum. Şimdiye dek iPhone 6, iPhone 7 Plus, iPhone X, 13 Pro cihazları kullandım. Güncel olarak da 14 Pro Max kullanıyorum. Kullandığım diğer cihazların hepsi de Apple ekosistemi içinde, (pods, watch, ipad, mac vs.) Telefonumdan gayet memnunum ama yeni telefon almak artık eskisi kadar heyecan vermiyor, iPhone'dan biraz sıkıldım açıkçası. Sahip olduğum cihazları kurcalamayı seviyorum, iPhone bana bu heyecanı artık vermiyor.

Yakın zamanda Google Pixel 7 Pro cihazını inceledim, çok hoşuma gitti. Aynı şekilde S23 Ultra da çok hoşuma gitti, farklı bir cihaz olması, daha özelleştirilebilir olması, ekranı vs.

Yakın zamanda böyle bir geçiş yapmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Bu geçişi yaptıktan sonra pişman olmaktan biraz çekiniyorum açıkçası. Herkese iyi forumlar.

Şu an S23 Ultra telefonların zirvesini temsil eden telefondur, 14 Pro Max'den geçersen hiçbir anlamda üzmez, aksine daha iyi kamera, daha iyi panel deneyimi gibi avantajların olur. Kafan rahat olsun.

Pixel 7 Pro'ya da geçilebilir, o da üzmez ama tek avantajın Tensor G2'nin üstün gece çekimi kabiliyeti olur, ki bu konuda S23 Ultra'dan da geride.

Şu an S23 Ultra telefonların zirvesini temsil eden telefondur, 14 Pro Max'den geçersen hiçbir anlamda üzmez, aksine daha iyi kamera, daha iyi panel deneyimi gibi avantajların olur. Kafan rahat olsun.

Pixel 7 Pro'ya da geçilebilir, o da üzmez ama tek avantajın Tensor G2'nin üstün gece çekimi kabiliyeti olur, ki bu konuda S23 Ultra'dan da geride.
Teşekkürler yanıtınız için. Panel deneyiminden kastınız ekranda kullanılan panel mi hocam? Tam olarak nasıl bir farkı var iPhone'dan?

Teşekkürler yanıtınız için. Panel deneyiminden kastınız ekranda kullanılan panel mi hocam? Tam olarak nasıl bir farkı var iPhone'dan?
Evet, ekrandan bahsediyorum. Dynamic AMOLED 2x, OLED'den çok daha iyi ve çözünürlüğü daha yüksek, 14 PM 1080p+'yken S23 Ultra 2K.

Screenshot_20230214-115004~2.png

Screenshot_20230214-115009~2.png

Not: Görseldeki cihaz S22 Ultra'dır.

Merhaba dostlar,
Uzun yıllardır iPhone kullanıyorum. Şimdiye dek iPhone 6, iPhone 7 Plus, iPhone X, 13 Pro cihazları kullandım. Güncel olarak da 14 Pro Max kullanıyorum. Kullandığım diğer cihazların hepsi de Apple ekosistemi içinde, (pods, Watch, iPad, Mac vs.) Telefonumdan gayet memnunum ama yeni telefon almak artık eskisi kadar heyecan vermiyor, IPhone'dan biraz sıkıldım açıkçası. Sahip olduğum cihazları kurcalamayı seviyorum, iPhone bana bu heyecanı artık vermiyor.

Yakın zamanda Google pixel 7 Pro cihazını inceledim, çok hoşuma gitti. Aynı şekilde S23 Ultra da çok hoşuma gitti, farklı bir cihaz olması, daha özelleştirilebilir olması, ekranı vs.

Yakın zamanda böyle bir geçiş yapmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Bu geçişi yaptıktan sonra pişman olmaktan biraz çekiniyorum açıkçası. Herkese iyi sosyaller.

Yakın zamanda böyle bir geçiş yaptım. Kullandığım cihaz iPhone 7'ydi tabii eski bir cihazdan yeni cihaza geçme durumu da söz konusu. Şuan S21 FE kullanıyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ekran performansı harika. Ayrıca Android çok akıcı hale gelmiş bence IOS'tan daha akıcı.(iPhone 11 ve 13'ü deneyimledim.). Elbette arayüz farkları işleyiş farkları mevcut ama Android'in özellikle One UI'ın işlevselliğinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bildirim panelinden memnun değildim sadece onu da One UI 6 ile değiştireceklermiş zaten.

Evet, ekrandan bahsediyorum. Dynamic AMOLED 2X, OLED'den çok daha iyi ve çözünürlüğü daha yüksek, 14 pm 1080p+'yken S23 Ultra 2K.

Eki Görüntüle 1671069

Eki Görüntüle 1671072

Not: Görseldeki cihaz S22 Ultra'dır.

Koyduğun görselde ne fotoğraf aynı ne de adil bir karşılaştırma. S22 ultrayı toprağa gömse daha iyi olrmuş. 12 yide biraz daha parlaklığnı kısıp biraz daha farklı fotoğraf koyup renkleriyle oynasa of tamam S22 Ultra daha iyi. Instagram'da şu testi adil yapan biri var. 14 Pro Max ile S23 Ultra eşit gizlendiğinde 1:1 aynı sonucu veriyor. Telefon kurcalama hevesinize gelirsekte ona bir şey diyemem iOS kapalı bir işletim sistemidir ayarlarla oynamanıza pek imkan tanımaz fakat ekosistemden çok kaybedeceksin. IPhone'da kopyaladığın bir şeyi IPad'e ya da Mac'e yapıştırabileceğini, bul servislerini Apple kimliğinden bütün cihazları yönetmeyi notları iMessage Siri gibi birçok serviside kaybedeceksin. S23 ultraya çamur atmıyorum fakat 100X Zoom ve kavisli ince çerçeveli ekranı dışında bir artısı yok.

Arkadaşın attığı fotoğraftaki görseller:
Yaprakların şekillerine bakarak anlayabilirsiniz aynı görsel olmadığını. Ve yine dediğim gibi S22 Ultrayı içine içine gömerken 12 dümdüz üstünde.
1694635159118.png
1694635175071.png

@YigiTZ0

Evet, aylar onceki mesaj. Daha dikkatli bakmam gerekirdi ancak bu gorselin yaniltici olmasi pek bir seyi degistirmiyor. Gri tonlamasi, sRGB ve TFT bakimindan S22 Ultra nerede, 12 nerede, tabii bunlar isin panel kismi, ekranda da S22 Ultra ustun.

Geri
Yukarı