iPhone'larda çağrı alma ve arama sorunu

Proxis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gündür 6S olan iPhone'umdan ne birini 10-15 kere denemeden çağrı düşürebiliyorum(çalma sesi gelmiyor bile sadece arama ekranında telefon sessizce bekliyor sonra çağrı kendini kapatıyor) ne de arayan bana ulaşabiliyor. Telefonum arayanlara kapalı gözüküyormuş bana cevapsız çağrı bile düşmüyor. Konuşurken de karışık bir ses gelip karşının sesi tamamen kesiliyor anlayamadım sorunu. Operatörümde(Turkcell) çekim sorunu yok önceden olmuyordu bu sorun. Ve aynı sorunu arkadaşımın iPhone 7 veya 8 plusıyla da deneyimledim. Arkadaşımın o telefonundan başka bir kişiyle konuştum yine o cızırtılar gelip karşının sesini duyamaz oldum. Telefondan *#31# denedim olmadı network ayarlarını sıfırlamayı denedim o da işe yaramadı. Nasıl bir çözüm deneyebilirim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradığım kişi veya benim telefonum düzgün çekmiyorsa, ses gelmeden telefon çalıyor ve karşı taraf "alo" diyene kadar aramanın gerçekleştiğini anlayamayabiliyorum. Bunu çok nadiren yaşıyorum. İş yerinde, ben veya aradığım kişi otoparkta olursa yaşıyorum bu durumu. Sürekli yaşamanız tuhaf.

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gündür 6S olan iPhone'umdan ne birini 10-15 kere denemeden çağrı düşürebiliyorum(çalma sesi gelmiyor bile sadece arama ekranında telefon sessizce bekliyor sonra çağrı kendini kapatıyor) ne de arayan bana ulaşabiliyor. Telefonum arayanlara kapalı gözüküyormuş bana cevapsız çağrı bile düşmüyor. Konuşurken de karışık bir ses gelip karşının sesi tamamen kesiliyor anlayamadım sorunu. Operatörümde(Turkcell) çekim sorunu yok önceden olmuyordu bu sorun. Ve aynı sorunu arkadaşımın iPhone 7 veya 8 plusıyla da deneyimledim. Arkadaşımın o telefonundan başka bir kişiyle konuştum yine o cızırtılar gelip karşının sesini duyamaz oldum. Telefondan *#31# denedim olmadı network ayarlarını sıfırlamayı denedim o da işe yaramadı. Nasıl bir çözüm deneyebilirim?

Teşekkürler.
Bu sorun bir arkadaşımda iPhone 5s cihazında vardı. Tabi ilk aramada meşgul olup düşüyordu hemen hat sonra arayınca çalıyordu. Artık olmuyor tabi kendi kendine geçmil gibi. Şuan ios 10 yada 11 de kullanıyor yükseltmedi cihazı daha fazla ve o zamanda aynı işletim sistemi vardı şuan da aynı sistem var. Operatörle alakalı gibi gelmişti bana ama sizin durumunuz baya kötüymüş. Bilgisayar üzerinden sıfırlayıp yükleyince daha sağlıklı olduğunu hatırlıyorum sistem için. iPhone 5 kullanırken 3 sene önce bilgisayardan sıfırlama yapardım. Bir deneyin yine isterseniz ve operatör ile bu sorununu paylaşın. Onlar bu sorunu görebiliyor olabilir belki yada simkartınızdan kaynaklıdır ve farklı bir çözüm önerebilir.

Sorunu operatörle çözdüm diye düşünüyorum.
Arama ve çağrı alma sorunu çözümü için şu kodları telefondan tuşlamam söylendi ve sorun düzeldi.
#35*0000#
#33*0000#

Teşekkürler cevaplarınız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı