IPhone'nin desteği biterse ne olur?

Esas problemin güncelleme değil pil olduğunu düşünüyorum. 1 saat boyunca full kullansanız %20 seviyesine gelebilecek rahatça. Güçlendirilmiş batarya ile de çok yükselmez, kısaca şarjı çok kötüdür. XS'den önceki ve SE cihazların pil değerleri berbat iPhone da.

Hocam iPhone 7 tek bende mi kasıyor? :D. Spotiy'da ses bazen gelmiiyor donuyor. Her Spotify'dan çıktığımda şarkı sesi gelmeye devam ediyor 2-3 saniye. Oyunlarda çok bir şey yok Instagram'da ses kayması oluyor bende 32 GB modeli.

6S+ iOS 15.7.3. Güçlendirilmiş Deji kullanıyorum. Ekran süresi ortalama 6-7 saat. Bence standart bir kullanıcı için yeterli. Daha fazlası sağlığa bile zararlı :)

Bende 7+ stock batarya var. 100+80 şarj ile 12 saat e kadar ekran süre alıyorum ki 6 saat i Instagram 3 saat basit oyunlar 3 saat de WhatsApp, arama ve ağır oyunlar. Batarya olarak kötü değiller bence.

Hocam iPhone 7 tek bende mi kasıyor? :D. Spotiy'da ses bazen gelmiiyor donuyor. Her Spotify'dan çıktığımda şarkı sesi gelmeye devam ediyor 2-3 saniye. Oyunlarda çok bir şey yok Instagram'da ses kayması oluyor bende 32 GB modeli.

Instagram da ses kayması bende de oluyor. Onun harici gram kasma olmuyor.

Kasma konularında bataryanız etkili olabilir. Onun dışında ses kaymasını ben yaşamadım belki de 7 serisi ile alakalıdır :D Ancak IOS sürümü ile alakalı da olabilir. IOS 14'e downgrade yaptığım zaman sistemin daha performanslı çalıştığını düşünüyorum. 15 kullanma sebebim telefonu yoğun kullanmıyorum ve güncel olmak istiyorum. Onun dışında bir kaç özellik için.

6S+ iOS 15.7.3. Güçlendirilmiş Deji kullanıyorum. Ekran süresi ortalama 6-7 saat. Bence standart bir kullanıcı için yeterli. Daha fazlası sağlığa bile zararlı :)
2 saat boyunca Instagram’da reels izlemek bile şarjı tamamen bitirebilir. Ekran süresi başka sürekli elde olması başka bir şey.

Bu cihazların şarjını öven ve sağlığa zararlı diye vurgulayanı ilk defa görüyorum.

2 saat boyunca Instagram’da reels izlemek bile şarjı tamamen bitirebilir. Ekran süresi başka sürekli elde olması başka bir şey.
Hayır maalesef -ebilir diyorsun ancak ben bu telefonu 1 yıldır kullanıyorum. 100 pil sağlığında ise 3-4 aydır. Benim kendi deneyimim bana senin dediğin gibi olmadığını söylüyor sadece. Ayrıca dediğim gibi böyle bir kıyaslama yanlış çünkü ortalama kullanıma göre değerlendiriyorum durumu. Kişi derse ben günde 3-4-5 saat reels izleyeceğim o zaman 5000mAh'lık cihaz önerelim. Birisine 7 saat aralıksız kullanıma göre telefon mu önerelim.

Hayır maalesef -ebilir diyorsun ancak ben bu telefonu 1 yıldır kullanıyorum. 100 pil sağlığında ise 3-4 aydır. Benim kendi deneyimim bana senin dediğin gibi olmadığını söylüyor sadece. Ayrıca dediğim gibi böyle bir kıyaslama yanlış çünkü ortalama kullanıma göre değerlendiriyorum durumu. Kişi derse ben günde 3-4-5 saat reels izleyeceğim o zaman 5000mAh'lık cihaz önerelim. Birisine 7 saat aralıksız kullanıma göre telefon mu önerelim.
Bu bataryalarda pil ömrü düştüğünü göstermiyor, keşke bundan haberdar olsaydınız.

iPhone 7 tecrübem var, işim gereği bütün gün telefonla konuşmak durumunda kalıyorum. Günde 4 kere taktım, sağlığı %81'di. En azından olması gerekenden yüksekti diyebiliriz.

Ekran süresi olarak 6-7 saatte hiç fazla bir süre değil, bunu belirteyim.

Alacak arkadaşın eğer işi telefonsa, dizi-film izleyecekse, oyun oynayacaksa durum bu.

Zaten ilk mesajlarda belirttim sanırım günlük standart kullanım yani internet, WhatsApp, İnstagram ve YouTube ise hala ideal kullanım sunuyor. Ancak dedikleriniz gibi yani sık telefon görüşmesi ve oyun gibi istekleri varsa ben de katılıyorum. iPhone doğru tercih değil. En azından XS ve altı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı