IPhone'u sattıktan sonra verileri yeni IPhone'a aktarmak

zBurakhan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Pazartesi itibari ile yeni bir iPhone almak için anlaştığım bir telefoncuya telefonumu satacağım. Fakat içinde bilgilerim fotoğraflarım var maalesef telefonu satıp üstüne para koyacağım için veri aktar modunu kullanamayacağım. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Pazartesi itibari ile yeni bir iPhone almak için anlaştığım bir telefoncuya telefonumu satacağım. Fakat içinde bilgilerim fotoğraflarım var maalesef telefonu satıp üstüne para koyacağım için veri aktar modunu kullanamayacağım. Nasıl bir yol izleyebilirim?
iCloud yedeği alın. Yeni telefonda aynı Apple ID ile giriş yapın ve iCloud yedeği ile geri yükleyin.

200GB iCloud alın 19TL ucuz zaten. Ama yedek uzun sürer şimdiden alın telefonu şarja takın yedekleme yapın. Şarja takmadan yedekleme yaparsanız yavaş olur şarjı korumak için duruyor arada bir.

Upload hızınız iyi değilse iCloud'la falan uğraşmayın bence. Bilgisayara iTunes kurup yedekleyin, sonra eski telefonu sıfırlayın. Zamanı gelince yeni telefonu yedekten kurarsınız.
Şehir merkezine uzakta duruyorum ve hayliyle 130 gb fotoğrafı yedekleyebileceğini sanmıyorum 2 günde dediğiniz yöntem ile iphoneyi açarken telefonu bilgisayara bağlayıp bilgisayardan mı kurulum yapacağım?

Şehir merkezine uzakta duruyorum ve hayliyle 130 gb fotoğrafı yedekleyebileceğini sanmıyorum 2 günde dediğiniz yöntem ile iphoneyi açarken telefonu bilgisayara bağlayıp bilgisayardan mı kurulum yapacağım?
Aynen öyle, yeni aldığınız telefonu bilgisayara bağlayıp açacaksınız, size iki seçenek verecek "Yeni iPhone olarak ayarla" veya "Yedeklemeyi geri yükle" diye.

Eski iPhone'u yedeklemek için de iTunes'a bağlayıp, iTunes'da "Şimdi yedekle" demeniz gerekiyor.

Aynen öyle, yeni aldığınız telefonu bilgisayara bağlayıp açacaksınız, size iki seçenek verecek "Yeni iPhone olarak ayarla" veya "Yedeklemeyi geri yükle" diye.

Eski iPhone'u yedeklemek için de iTunes'a bağlayıp, iTunes'da "Şimdi yedekle" demeniz gerekiyor.

Çok yardımcı oldunuz keşke yorumunuzu çözüldü olarak işaretliyebilsem, işaretliyemiyorum malesef.

Alternatif bir rehber
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı