iPhone'u sürekli düşük güç modunda kullanmak zararlı mı?

iPhone 6S Plus'a sahibim. Telefonum şarjını %100 yaptıktan sonra düşük güç moduna alıp şarj bitene kadar kullanıyorum. Bunun telefonuma herhangi bir zararı olur mu? Veya performansta herhangi bir düşüş yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük güç modunda işlemcinin yalnızca bir çekirdeği kullanılır. Performans düşüşü olur doğal olarak. Herhangi bir zararının olacağını düşünmüyorum. Ancak gerekmedikçe kullanmıyorum ben de.

Zararı vardır ya yok bilmiyorum ama çok garip bir şey oluyor. Öyle ki düşük güç moduna aldığımda normal moddan daha çabuk şekilde enerji tüketiyor. Aksi oluyor yani. Şu düşük güç modu bence bir işe yaramıyor.

Farkı oyun oynarken daha net anlayabilirsiniz. Oyun az da olsa kasıyor (FPS düşüklüğü gibi), bazı hizmetler duruyor (E-posta gibi). Bunlar sizi etkilemeyecekse ömrünüzün sonuna kadar açık tutabilirsiniz.:D(y)

Telefona ve pile hiçbir zarar vermez. Aksine, bir döngüyü daha geç yapacağından bir nebze faydası bile olur. Neden Düşük Güç Modunu hemen açmayı ve sürekli bu modda kullanmayı tercih ediyorsunuz? 16 saat gitmiyor mu? Özel bir durum yoksa bana çok saçma geldi.

Bence bir zararı olmaz yani ben batarya doluyken de düşükken de kullanıyorum ihtiyacıma göre herhangi bir sorun görmedim. İnternette de sorun yaşayan birini pek göremedim açıkçası. Sonuçta cihaza yüklenme gibi bir durum değil aksine yükünü hafifletmek gibi bir durum bu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı