IPMIP-H55-GEN anakarta HD 7750 veya R7 250X takılır mı?

Bütçe
500

ilieqhj

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı almayı düşünüyorum farklı önerileriniz varsa onları da dikkate alırım.
Bütçe: 500-600₺ civarı.

RAM: 6 GB.
Anakart: IPMIP-H55-GEN.
İşlemci: i7 870 2.93 GHz.
PSU şu an 250W'luk bir tane var ama onu da yenilemeyi düşünüyorum.

Ekran kartı almayı düşünüyorum farklı önerileriniz varsa onları da dikkate alırım.
Bütçe: 500-600₺ civarı.

RAM: 6 GB.
Anakart: IPMIP-H55-GEN.
İşlemci: i7 870 2.93 GHz.
PSU şu an 250W'luk bir tane var ama onu da yenilemeyi düşünüyorum.

600TL ile bulabilirseniz GTX 1050 bulamazsanız GTX 750 Ti ya da RX 460 öneririm. RX 460 daha güçlüdür haberiniz olsun. Bir de PSU'yu 400W alın bütçeniz varsa 500-600W'ye kadar çıkın. İleride ki yükseltmelerde sistemin rahat rahat çalışabilmesi için.

600TL ile bulabilirseniz GTX 1050 bulamazsanız GTX 750 Ti ya da RX 460 öneririm. RX 460 daha güçlüdür haberiniz olsun. Bir de PSU'yu 400W alın bütçeniz varsa 500-600W'ye kadar çıkın. İleride ki yükseltmelerde sistemin rahat rahat çalışabilmesi için.

Dediğiniz ekran kartları anakartıma ve işlemcime uyum sağlıyor mu?
Daha önce uyum sağlamadığını söyleyenler oldu çünkü.

Dediğiniz ekran kartları anakartıma ve işlemcime uyum sağlıyor mu?
Daha önce uyum sağlamadığını söyleyenler oldu çünkü.

Diyenler yalan söylemiş ya da yanlış biliyorlar. Anakartlar ekran kartı seçmez. İşlemciniz ile uyumlu. İçinizin rahat etmesi için bunla alakalı olarak açılan konuları bırakıyorum.

Bu linkten anlamanız gereken şu; bahsettiğim ekran kartları ile aynı girişlere sahipler.

Bu da darboğaz olup olmayacağını anlamanız için link.

Bir de alabilecekseniz 4 GB RAM alın. 8 GB RAM ile 6 GB RAM arasında oynayabileceğiniz oyun farkı çok ve 6 GB yetmeyebilir. Sorularını doğru cevaplayabildiysem çözüm olarak seçebilirsiniz. ;)

Diyenler yalan söylemiş ya da yanlış biliyorlar. Anakartlar ekran kartı seçmez. İşlemciniz ile uyumlu. İçinizin rahat etmesi için bunla alakalı olarak açılan konuları bırakıyorum.

Bu linkten anlamanız gereken şu; bahsettiğim ekran kartları ile aynı girişlere sahipler.

Bu da darboğaz olup olmayacağını anlamanız için link.

Bir de alabilecekseniz 4 GB RAM alın. 8 GB RAM ile 6 GB RAM arasında oynayabileceğiniz oyun farkı çok ve 6 GB yetmeyebilir. Sorularını doğru cevaplayabildiysem çözüm olarak seçebilirsiniz. ;)

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Geri
Yukarı