iPod Shuffle Şarj Etmek

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar bugün iPod aldım. Sizlere bir kaç sorum var. iPod'u PC'ye taktığımda iPod üzerinde turuncu bir ışık yanıp sönüyor. Bir de bende olan usb girişli şarj adaptörüne taktığımda turuncu ışık sabit yanıyor. Hangisinde şarj oluyor şimdi ?

iTunes üzerinde ise bir şarj ibresi var. Şarj ediliyor anlamına mı geliyor bilmiyorum...

5Rj0oj.png

İbreyi kırmızı işaret ile belirttim.

Cevaplarınızı bekliyorum...

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizdiğin o pil göstergesi şarz durumunu gösteriyor, dolduğunda tam şekilde olur zaten. Turuncu ışık sabit yanması da şarz olduğunu gösterir, yeşile dönünce doldu anlamında. Bendede ipod suffle var, 1-2 saatte doluyo hemen. 1 haftaya yakın gider. Hayırlı olsun bu arada ;)

Çizdiğin o pil göstergesi şarz durumunu gösteriyor, dolduğunda tam şekilde olur zaten. Turuncu ışık sabit yanması da şarz olduğunu gösterir, yeşile dönünce doldu anlamında. Bendede ipod suffle var, 1-2 saatte doluyo hemen. 1 haftaya yakın gider. Hayırlı olsun bu arada ;)
Teşekkür ederim. :) Fakat şuan pc ye bağlı iken turuncu yanıp sönmekte. Sabit değil. Şarj olmuyor mu yani ?

Yok oluyor, itunes'le bağlantılı olunca öyle yanıp sönüyo normal, şarz dolunca sabitleşiyordu galiba tam hatırlamıyorum. Yani her türlü şarz oluyor :D

VoiceOver'i etkinleştir de, ipod'a yazılım yükleyecek, sesli bildirim o zaman türkçe oluyor.

"Sabit turuncu durum ışığı, aygıtın şarj edilmekte olduğunu gösterir" "Yanıp sönen turuncu, aygıtın iTunes ile eşzamanlama gerçekleştirdiğini veya iTunes'ta disk kullanımı özelliğinin etkinleştirildiğini gösterir."

USB prize taktığımda normal sabit turuncu yanması normalmiş. Yani şarj oluyor. PC' de yanıp sönmesi ise iTunes ile eş zamanlı olduğu içinmiş. Yani her türlü şarj olmakta.:)

Ayrıca ipod'daki üstteki küçük tuşa bir kes bastığında o anda çalınan müziği söyler, 2 kere ard arda bastığında pil durumumu söyler cihaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı