Çözüldü IPS LCD yerine AMOLED panel takmak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirhan Aksulu

Hectopat
Yer
Bursa/Demirtaş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus RTX 3060, i7-12700H, 16 GB 4800 MHz, 512 GB M2 SSD.
Merhaba, şu anda IPS LCD panele sahip bir telefon kullanmaktayım. Orijinal panel. Ben bu paneli AMOLED bir panel ile değiştirmek istiyorum. Bir telefoncuda bunu yaptırma imkanım var mı? Teknolojik olarak mümkün mü? Bir problem yaşar mıyım ve tavsiyeniz var mı?

Çözüm
Yani paneller farklı şekilde farklı soketler ile mi bağlanıyor? PC gibi aynı portlar ile bağlanacağını tahmin etmiştim. Ben daha çok şarj ve uyum problemi yaşarım diyordum. Açıkçası AMOLED ekranların renk doygunluğu ve kontrastı çok hoşuma gidiyor. Çok fazla fiyat çıkmazsa denemek istiyorum ama bir sormak istedim.
Telefonlardaki bileşenlerin çoğu zaman kasaya sığdırılması ve konumu açısından farklı soket tiplerinde sunulması gerekiyor. Sizin telefon için ayrı bir AMOLED Panel'i üretilmesi gerek. Ki böyle bir şey olmayacaktır.
Yapamazsın. Onun için önceki panelle aynı sokete sahip bir panel üretilmesi gerek.

Yani paneller farklı şekilde farklı soketler ile mi bağlanıyor? PC gibi aynı portlar ile bağlanacağını tahmin etmiştim. Ben daha çok şarj ve uyum problemi yaşarım diyordum. Açıkçası AMOLED ekranların renk doygunluğu ve kontrastı çok hoşuma gidiyor. Çok fazla fiyat çıkmazsa denemek istiyorum ama bir sormak istedim.

Telefonlardaki bileşenlerin çoğu zaman kasaya sığdırılması ve konumu açısından farklı soket tiplerinde sunulması gerekiyor. Sizin telefon için ayrı bir AMOLED Panel'i üretilmesi gerek. Ki böyle bir şey olmayacaktır.

Çözüm
Sanırım üzücü ama gerçek olan bu.. Yine de cevaplar için teşekkür ederim, elinize sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı