IPS Monitör Tavsiyesi

Bütçe
3500TL'ye kadar.
Nesi şişirilmiş? 400 CD, 8 bit, HDR10, tepkime süresi, kalite, ergonomi vs. her yönüyle çok iyi bir monitör.
Fiyatının şişirilmiş olduğunu görmen için satış istatistiklerine bakman yeterli. Saydığın özellikler standart özellikler artık yeni şeyler değil. Tek farkı hdr10 olması o da en çok gömülen özelliği zaten monitörün kötü deniliyor. Yabancı satış sitelerinden istatistiklere bakabilirsin. Türkiye'de de en az satılan 144 hzlerden biri.

Ben monitör kötü demedim ki zaten okuyor musun yazdıkları mı? Okumadığın için okusan da anlamadığın için uzatmayacağım tekrar yazmayacağım.

Fiyatını hak ediyor anlamında iyi dedim.

Display Port kutuda mevcut değil HDMI ile bağladım da Display Port alınır mı sizce?

Alın bence hocam. HDMI bir kaç özellikten mahrum bırakıyor sizi.

Fiyatının şişirilmiş olduğunu görmen için satış istatistiklerine bakman yeterli. Saydığın özellikler standart özellikler artık yeni şeyler değil. Tek farkı hdr10 olması o da en çok gömülen özelliği zaten monitörün kötü deniliyor. Yabancı satış sitelerinden istatistiklere bakabilirsin. Türkiye'de de en az satılan 144 hzlerden biri.

Fiyat şişirilmiş degil. Hoparlörü var çok iyi. Tepkime süresi çok düşük. Parlaklık seviyesi çok iyi testlerde 320 cd çıkmış. EX2710'u ölçmüşler o 250 cd çıkmış. O bayagı kötü. Sonuçta 2-3 ayda bir monitör degiştirmiyoruz. Almışken en güzelini almış, en dogru kararı vermiş bence. Güle güle kullansın.
HDR kalitesi için amazon yorumlarında baya gömmüşler bu arada onu ayrıca bir ara tartışalım çok isterim. Siz kullanıcı mısınız? Sitede çok önerdiğinizi gördüm de ayarlar konusunda yardımcı olabilir misiniz acaba?

HDR kalitesi çok kötü. Aşırı fazla siyahlaştırıyor görüntüyü. Bu video'nun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5.38-5.50 dk'sına bakarsan anlarsın. HDR açınca siyah tonları aşırı siyahlaşıyor. Yani kullanılmaz çöp. Keşke hiç eklemeselerdi hatta daha ucuz olma şansı varsa daha ucuza satsalardı.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bence monitör alırken Güç Kaynağı : Built in değil de , Adaptör ile çalışan monitör seçerseniz daha mantıklı. Ayrıca monitörü kötüleyenler her ürünün bir artısı bir eksisi olur . Ayrıca Viewsonic ve AOC monitör üretiminde çok ciddi yol kat etmiş olup gayet iyi seçimler olabileceği kanaatindeyim .

Yeni konular

Geri
Yukarı