IPS Monitör Tavsiyesi

Bütçe
3500TL'ye kadar.

sim0790

Kilopat
Güncel Sistemim;
Intel Core i5 8400
ASUS GeForce GTX 1050 Ti Cerberus
2x8GB 3000Hz
ASUS Prime Z370-P

Şimdi bu sistemi ufak ufak değiştirme planım var ama ona sonra geleceğim. Güncel monitörüm ASUS VG248QE ve kırıldı. Dolayısı ile monitör yükseltmek ilk tercihim. Almışken bir defa almak istiyorum. Genel kanı TN ekranı bırakıp IPS ekrana geçilmesi yönünde sanıyorum o yüzden IPS tercihimdir. Aksini iddia eden varsa lütfen yorumlarda belirtsin. Bütçe konusunda kendimi kısıtlamak istemiyorum, neredeyse bütün boş zamanım bilgisayar başında geçtiği için benim için televizyon yerine de geçiyor. Önerileriniz ViewSonic ve AOC markaları hariç, 23, 5-24, 5 inch aralığında, 1ms olursa sevinirim.

Şimdi bunu gidip alışveriş sitesinden aratsan ya diyebilirsiniz fakat bana kalsa 280Hz monitör alıp bir daha değiştirmeyeyim derim ama bu sistemde "ekran yırtılır" gibi yorumlar okudum ve bu konudan hiçbir şey anlamadım. Mesela yüksek değerlerde alıp FPS'i 144e sabitleyip oynasak sistemi değiştirene kadar olmuyor mu?

Ağırlıklı olarak oynadığım oyun türleri; MOBA (örneğin. LoL), FPS ( CS:GO, Valorant, Fortnite), Simülasyon (Cities Skylines), hikayeli oyunlar (Shadow of The Tomb Raider). Yani kısacası her türden biraz biraz oynuyorum. Yeri geldiğinde R6 ve GTA V bile oynadığım oluyor.

En önemli husus, bütçeniz nedir diyecektim düzelmişsiniz.
Bütçe yukarıda yazıyor ama hocam :( .
Bu güzeldir BenQ al geç.

O kadar araştırdım bunu ilk defa görüyorum, çok net bir seçim yapmışsınız. Bunu piyasadaki benzerlerinden ayıran nedir? Bir de 144Hz de kalmışsınız, uzun süre götüreceğini düşündüğünüz için mi? İleride sistemi güncellersek bile 144Hz değeri sizce yeterli kalacak mı?

O kadar araştırdım bunu ilk defa görüyorum, çok net bir seçim yapmışsınız. Bunu piyasadaki benzerlerinden ayıran nedir? Bir de 144Hz de kalmışsınız, uzun süre götüreceğini düşündüğünüz için mi? İleride sistemi güncellersek bile 144Hz değeri sizce yeterli kalacak mı?
Fiyatına göre çok fazla özellik bulunduruyor ve renk canlılığı parlaklığı falan çok iyi. 144HZ yeterli, 280HZ almak isterseniz yırtılma olacaktır ama G-Sync ile bunu önleyebilirsiniz.

Bence o monitör o paraya değmez. LG 24GN650-B bakılabilir.

Öncellikle piyasadaki diğer tüm monitörlerden onu ayıran noktası BenQ olması diğer monitörler her zaman performans verir ama bir yerden kısar örneğin ben 165Hz bir monitöre sahibim ama GlowIPS sorunum var her türlü bir yerden kısılır. BenQ öyle bir marka değildir her zaman kaliteli malzemeler üretir fiyatını yeri gelince şişirir yeri gelince düşürür. 144Hz açıkçası bana yeter gibi gelmiyor artık herkeste zaten 144Hz var ama Hz önemliyse bunları öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı