IPS Oyuncu Monitör Önerisi

Bi göz gezdir istersen ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır ıps değil va paneller ama ıps olmasının çok bir artısı yok boşuna 2bin tl verme renk kalitesi va panelin çok daha iyi

@SoloTürk007 1080p için 27" pek önermiyorum. Yani alınacaksa da 1 metre gibi bir uzaklıktan bakılmalı. Dediğin monitörler arasından AOC'u TN panel olduğundan önermiyorum, MSI olanı alabilirsin.

@taylandurdu ben gözümle TN, VA ve IPS paneli de deneyimledim, VA ile IPS arasında gözle görülür bir fark var. TN zaten çöp.

Bu fiyat aralığında 144Hz VA monitörler var. 144Hz IPS monitörlerin fiyatları çok yüksek. 2500₺ civarına 1080p 144Hz IPS monitör var fakat fiyatını hiç hak etmiyor.

AOC C24G1
MSI MAG241C
Samsung C24RG50
Samsung C24FG73

Hocam, peki VA panel olarak baktığımızda özellikle dikkat etmem gereken özellikler neler olmalı? Her markanın VA paneli aynı/benzer kalitede midir? Uzak durmam gereken marka var mı?

Bildiğim kadarıyla Samsung'un VA panelleri diğer markalarınkine kıyasla daha güzel oluyor. Üstelik C24FG73'de Quantum Dot teknolojisi var, bu da renkleri daha güzel gösteriyor. DisplaySpeciations sitesinden monitörün gerçek 8-bit mi yoksa 6-bit+FRC mi olduğuna bakabilirsin. Ayrıca monitörün yorumlarına da bak. Örneğin ViewSonic VX2458-C modeli f/p gibi duruyor fakat şikayetçi olanlar da az değil. Ben sizin yerinizde olsam AOC C24G1'in indirimini kaçırmazdım.

Bildiğim kadarıyla Samsung'un VA panelleri diğer markalarınkine kıyasla daha güzel oluyor. Üstelik C24FG73'de Quantum Dot teknolojisi var, bu da renkleri daha güzel gösteriyor. DisplaySpeciations sitesinden monitörün gerçek 8-bit mi yoksa 6-bit+FRC mi olduğuna bakabilirsin. Ayrıca monitörün yorumlarına da bak. Örneğin ViewSonic VX2458-C modeli f/p gibi duruyor fakat şikayetçi olanlar da az değil. Ben sizin yerinizde olsam AOC C24G1'in indirimini kaçırmazdım.

Hocam çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim ilginiz için. Ayrıca öneride bulunan diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı