IPS panel monitör önerisi

Şu an bu monitörü kullanıyorum. 18 Şubat 2022'de ₺2.227'ya satın aldım. Gayet kaliteli, renkler güzel, beş kademe mavi ışık filtresi var. Hoparlörü var, günlük kullanım için uygun değil ama hiç yoktan iyi. Tepkime süresi 1 MS değil. Daha doğrusu 1 MS ama MPRT MS'si 1. Satış hilesi. Esas olan MS değeri GTG'dir. 1 MPRT 4-5 GTG'ye denk gelir. 5 MS bir monitördür yani. Tek eksisi ve bence çok büyük bir eksi, ayağı sağlam değil. Masaya en ufak bir dokunuşta ekran zangır zangır sallanıyor. Duvara monte ederek kullanacaktım ama ayağın monitörle birleştiği noktaya kağıt, peçete vs. sıkıştırarak çözüm buldum. Yine de çok sallanıyor. Hatta ilk satın alıp masaya koyduğumda monitörün sol üst köşesinden sağ üst köşesine doğru rampa aşağı iniyor gibiydi. O kadar eğik duruyordu. Garantiye verdim yenisiyle değiştirdiler. Şu an garantinin verdiği monitörü kullanıyorum bu da biraz yine sağ tarafı basık ama ilk aldığım kadar değil. O yüzden uğraşmak istemedim kullanmaya devam ediyorum. Anlayacağın sorunlu bir ürün.

Şu an bu monitörü kullanıyorum. 18 Şubat 2022'de ₺2.227'ya satın aldım. Gayet kaliteli, renkler güzel, beş kademe mavi ışık filtresi var. Hoparlörü var, günlük kullanım için uygun değil ama hiç yoktan iyi. Tepkime süresi 1 ms değil. Daha doğrusu 1 ms ama MPRT MS'si 1. Satış hilesi. Esas olan MS değeri GtG'dir. 1 MPRT 4-5 GtG'ye denk gelir. 5 ms bir monitördür yani. Tek eksisi ve bence çok büyük bir eksi, ayağı sağlam değil. Masaya en ufak bir dokunuşta ekran zangır zangır sallanıyor. Duvara monte ederek kullanacaktım ama ayağın monitörle birleştiği noktaya kağıt, peçete vs. sıkıştırarak çözüm buldum. Yine de çok sallanıyor. Hatta ilk satın alıp masaya koyduğumda monitörün sol üst köşesinden sağ üst köşesine doğru rampa aşağı iniyor gibiydi. O kadar eğik duruyordu. Garantiye verdim yenisiyle değiştirdiler. Şu an garantinin verdiği monitörü kullanıyorum bu da biraz yine sağ tarafı basık ama ilk aldığım kadar değil. O yüzden uğraşmak istemedim kullanmaya devam ediyorum. Anlayacağın sorunlu bir ürün.

Hocam Lenovo G24-20 nasıl sizce en yakın o geliyor bana?

Hocam Lenovo G24-20 nasıl sizce en yakın o geliyor bana?
Ne yazık ki bilgim yok. Dikkat etmeniz gereken özellikler Full HD olması, IPS panel olması, boyutu (23.8 inç gayet uygun), yenileme hızının yüksek olması (en az 144Hz), kontrast ve parlaklıklarının yüksek olması, tepkime süresinin en fazla 5 MS olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı