IPS panel vs TN panel

Xanter07

Hectopat
Merhabalar.
Haftaya yeni bir toplama bilgisayar alacağım ve yanına da bir 75 Hz monitör bakıyordum. Çoğunlukla oyun oynarım(PUBG, R6, Fortnite, CS, GO)gibi oyunlar fakat bir yandan da dizi ve film de izlerim. Bir profesyonellik durumu yok. Sizce IPS mi yoksa TN panel mi almalıyım? görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada IPS panel olan bir monitör buldum onun hakkında da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Şu an kullandığım ekran 60 Hz ve TN. Yeni topladığım bilgisayardaki ekran kartı da GTX 1650 Super.

Acer Nitro VG240YBMIIx.

Son düzenleyen: Moderatör:
VA mı IPS mi hangisini önerirsiniz?
Ne için kullanacaksın hocam? Sadece video izleyip, render falan yapacaksan IPS fakat hem oyun oynayıp hem video falan izleyeceksen VA panel öneriyorum. Ben ortalarında kaldım bu işi iyi bilen birisi cevaplasa daha iyi olur.

Ne için kullanacaksın hocam? Sadece video izleyip, render falan yapacaksan IPS fakat hem oyun oynayıp hem video falan izleyeceksen VA panel öneriyorum. Ben ortalarında kaldım bu işi iyi bilen birisi cevaplasa daha iyi olur.
Yakınlarda bunun ile alakalı konu açmıştım zaten ama ikisinide deneyen birisinden duymak istedim Curved alacağım ve oyun oynuyorum. Curved'lar VA panel olduğu için hangisi daha iyi diye öğrenmek istedim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı