TN panel vs IPS panel

Ert7grul

Femtopat
Daha fazla  
Ben hem oyun oynayan hem de editörlükle uğraşan biriyim. After Effects için TN panel almak mantıksız mı? Renkler çok mu farklı ki önerilmiyor bana. Görüş açısının TN panelde zayıf oldunu söylediler. Bunun bana ne gibi zararı olur? Size zahmet :)

Intelrenk ayarı yaptın mı çok fark olmuyor fakat sağdannsoldan bakınca yansıma olabiliyor. Ben suan ips kullaniyorum önceden TN di ve gecikme fark ediyorun. TN cok hizliydi.

Özellikle edit için TN panel kesinlikle mantıklı değil, seri olmalarından başka artıları yok ki zaten edit yaparken monitörün seriliğinin çok önemli olacağını sanmıyorum.

Özellikle edit için TN panel kesinlikle mantıklı değil, seri olmalarından başka artıları yok ki zaten edit yaparken monitörün seriliğinin çok önemli olacağını sanmıyorum.

Hocam oyunda oynadığım için ASUS'un 165 Hz 0.5 ms modelini aldım ama TN panel daha önce bilmiyordum böyle olduğunu. Renk ayarı falan diyen arkadaşlar olmuş. Benim için önemli olan yandan bakmak falan degil sadece renkler farklıysa siyah renk yoksa benim için berbat olur.

Hocam oyunda oynadığım için ASUS'un 165 Hz 0.5 ms modelini aldım ama TN panel daha önce bilmiyordum böyle olduğunu. Renk ayarı falan diyen arkadaşlar olmuş. Benim için önemli olan yandan bakmak falan degil sadece renkler farklıysa siyah renk yoksa benim için berbat olur.

VG258QR veya VG248QG almış olmalısınız, iade edin şansınız varsa, o modeller çok iyi değil zaten. Oyun için olsa bile düşük bütçelerde Zowie serisinden başka TN panelli monitör önermem.

TN diye bir panelin var olmasi bile pazarlama basarisi. Competitive gaming de dahil olmak uzere herhangi bir kisinin buna gercekten ihtiyaci oldugunu dusunmuyorum.

Geri
Yukarı