IPS Panel vs VA Panel

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
Bütçem 3000-3500 TL arası 165 Hz VA panel monitörlere yetiyor. Günlerdir araştırdım ve neredeyse tüm modellerde kullanıcılar "Ghosting" probleminden şikayetçi. Ben monitörü genelde video izleme ve hikayeli oyunlar için kullanacağım, haftada 1-2 gün de arkadaşlarla PUBG Mobile oynayacağız. VA panellerdeki Ghosting beni çok mu rahatsız eder? IPS monitörler için indirim bekleyebilirim ama şu anki ekonomik durumda güzel indirim bulamam gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
VA panellerdeki ghosting modellere göre değişiklik gösteriyor. Ancak sizin söylediklerinize göre IPS panel size daha uygun. Orta segmentte kronik ghosting olan modeller dışında ghosting var mı diye bakarsanız çok da fark edilmiyor. Kafaya takmaya çok gerek yok.

Hocam 100 tl çıkabilirseniz alabileceğiniz ( bana göre ) en iyi monitör budur.

Çıkamam diyorsanız yine IPS olmak üzere bütçenizin altında bile kalan f/p monitörü ;

İkiside üzmez fakat Dell farkını çok rahat hissettirir. Üstüne çıkabilirseniz kesinlikle Dell öneriyorum.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. @PiyazBey @Fatherboard

Dell monitör güzel görünüyor fakat satıcı güvenilir mi bilemedim. Markayla ilgili bir sürü şikayet de yanıtlanmamış malum sitede. (Site isimleri vermek yasak mı bilmediğim için isim vermedim.) @Timsah Faruk @Leuna

gaming.gen.tr Güvenilirdir. Ayrıca Dell den bahsediyoruz bir problem yaşarsanız evinize gelip hallediyorlar.

Peki monitörde dahili hoparlör olmaması büyük bir eksiklik midir?
O sizin ihtiyaçlarınıza göre değişir. Bende Bluetooth boparlör var mesela bana göre bir şey ifade etmez ama ses alacak başka kaynağınız yoksa etki edebilir.

Geri
Yukarı