IPS panelde ghosting olur mu?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba kısa bir sorum var. IPS panelde ghosting olur mu çünkü elimde TN panel monitör var ve ghosting sorunu yaşıyorum oyun zevkim kalmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ghosting in boyutu böyle.
Şimdiden teşekkürler.

O zaman VA panel tercih edebilirim.
VA alırken dikkat etmen gereken şey ölü piksel ve koyu renkte bir sayfada dolaşmak olmalı. Özellikle ASUS ve MSI monitörlerden uzak dur. VA panelde en çok sorun bu firmalarda var. Alacaksan AOC ve Viewsonic firmasına bakmanı öneririm. Bütçene en iyi özelliği veren modellerinden birini alabilirsin.

VA alırken dikkat etmen gereken şey ölü piksel ve koyu renkte bir sayfada dolaşmak olmalı. Özellikle ASUS ve MSI monitörlerden uzak dur. VA panelde en çok sorun bu firmalarda var. Alacaksan AOC ve Viewsonic firmasına bakmanı öneririm. Bütçene en iyi özelliği veren modellerinden birini alabilirsin.
Hocam TN Viewsonic de sıkıntı çıkar mı? Bana G-SYNC uyumlu lazım aynı zamanda o yüzden. Yani Freesync ama G-SYNC uyumlu.

Hocam TN Viewsonic de sıkıntı çıkar mı?
TN panellerde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ancak TN bu dönemde alınası bir panel türü değil. VA bence en ideali.

Renk doygunlugu acısından sizi hiç tatmin etmez. Ancak E-spor oyuncusu isen TN alabilirsin.
Hocam bu Asus'un ASCR özelliği çok güzel yapıyor renkleri.
Ama Asus almayı düşünmüyorum. Vatan'da deneyip alacağım ama Freesync/G-SYNC uyumlu olan bir Viewsonic, Dell veya HP düşünüyorum.

IPS'de olmuyor bence. TN kullanıyorum. Çoğunlukla IPS'de oluyor diyenler hiç TN kullanma dı sanırım. Biraz yandan baktığınız da siyah beyaz oluyor. Monitör gözükmüyor. IPS en iyi panel diye düşünüyorum. Canlılığı olsun ve ghosting olmaması olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı