IPv6 ile internete girilmiyor

Hocam şöyle bir çözüm önermişler belki işinize yarar diye paylaşayım dedim.
Ekran görüntüsü 2022-02-05 002657.png

Lİnk:

Hocam az önce birkaç bağlantı ayarı yaptım internet bağlantısı geldi şimdi de IPv6 yok.
Hocam internet geldi ancak IPv6 yok modem arayüzünde böyle gözüküyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-05_004839.png
    resim_2022-02-05_004839.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Hocam, iyi, en azından internet erişiminiz gelmiş. Bu arada TurkNet IPv6 atamanızı ne zaman yaptı? Şunun için soruyorum bazen 2 3 günü bulabiliyor IPv6 ataması. Modem arayüzüne göre IPv6 alıyor gibi duruyor ama emin olmak isterseniz IPv6 aktifleştiğini tam olarak anlamanız için birkaç yöntem var. Bunları deneyerek bilgi alabilirsiniz:
1- CMD'ye IPconfig yazıp enterleyince IPv6 adress çıkıyor mu? (IPv6 local değil sadece IPv6)
2- Link: IPv6 test - IPv6/4 connectivity and speed test
3- Test your IPv6.
4- ip.bieringer.net - Carrier Grade NAT Test Page
Bunlara göre durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Hocam dün sabah ayarlandı atama.
Ancak IPv6 etkinleştirmeme rağmen çalışmıyor.
Hocam muhtemelen 1-2 gününüz daha var. Aynı süreçten geçtim. Destek bana Ip atadı 4 gün bekledim sürekli kontrol ettim. Dördüncü gün tamamen atanmış olduğunu gördüm tüm testlerde. Bence siz de 1-2 gün bekleyin derim. Daha sonra olmaz ise başka çözümler denersiniz.

Türk Telekom'dan kaynaklandığını söylediler.

Hocam muhtemelen 1-2 gününüz daha var. Aynı süreçten geçtim. Destek bana IP atadı 4 gün bekledim sürekli kontrol ettim. Dördüncü gün tamamen atanmış olduğunu gördüm tüm testlerde. Bence siz de 1-2 gün bekleyin derim. Daha sonra olmaz ise başka çözümler denersiniz.
1644054458673.png

Hocam destekten bu mesaj geldi.

Son düzenleme:
Türk Telekom'dan kaynaklandığını söylediler.

Eki Görüntüle 1295912

Hocam destekten bu mesaj geldi.
Hocam kendilerinin yapacağı bir şey kalmadığından modem ayarlarınız ile ilgili sorun yaşayabileceğinizi söylemişler. Yani modem ayarlarını kontrol edin diyor. Siz de modem ayarlarını doğru yaptıysanız bir süre bekleyin derim. Fazla sürmeden sorun çözülecektir.

Hocam ZyXEL'i arıyorum IPv6 desteği yok modemde diyor ama modem özelliklerinde IPv6 destekliyor diyor bunlar bizimle dalgamı geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı