IPX41-D3 anakart kaç GB RAM destekliyor?

Durum şu, çoğu forumdaki konuları baktım bazıları 6 GB bazıları 4 GB bazıları 4+4 8 GB RAM desteklediğini söylediler. Bu anakart kaç GB RAM destekliyor? 2 slot var.
(8 kullanan, 6kullanan da varmış)

775 pin Foxconn marka anakartımda 4+4 ile kullanıyorum. Yabancı forumları araştırınız mı? Ben o şekilde öğrenmiştim sisteme 8 GB RAM takılabildiğini.

Dediğiniz gibi 4+4 kullananlar var. Fakat 775 pin anakartlar RAM seçebilir.

Evet hocam. Hatırladığım kadarıyla Kingston N serisi kullanmıştım.

İnşallah bir gün ben de 775Pin'den terfi edeceğim :D

Yani 4+4 takılıyor mu?

Takılabiliyor ama bazen RAM'lardan dolayi hata verebiliyor. Eski sistemimdeki Crucial marka RAM'ları 775 pin anakarta takınca sistem açılmıyor benim. Ama Corsair ve Kingston marka RAM'ları takınca sorunsuz çalışıyor. Uyumlu olup çalışması şans meselesi biraz. İnternette belki anakartınızla uyumlu RAM'ların listesi vardır. O listeye bakarak hangi RAM'ı almanız gerek daha iyi öğrenirsiniz.

Takılabiliyor ama bazen RAM'lardan dolayi hata verebiliyor. Eski sistemimdeki Crucial marka RAM'ları 775 pin anakarta takınca sistem açılmıyor benim. Ama Corsair ve Kingston marka RAM'ları takınca sorunsuz çalışıyor. Uyumlu olup çalışması şans meselesi biraz. İnternette belki anakartınızla uyumlu RAM'ların listesi vardır. O listeye bakarak hangi RAM'ı almanız gerek daha iyi öğrenirsiniz.

Anladım hocam. Eski sistemlerin işleri zaten hep şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı