IPXSB-H61 Uyumlu ekran kartı seçimi

Bilgisayar 6 senelik 2011'de aldım kaç sene daha beni götürür düzgün kullanırsam?(Marka Casper)

• 1

Oy: 1 12,5%
  • 2

• 3

• 4

Oy: 2 25,0%
  • 5

Oy: 0 0,0%
  • 6

Oy: 0 0,0%
  • 10

Oy: 3 37,5%

• Oy verenlerin toplamı
    8

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şuanda kullandığım ekran kartı baya bir çöp sayılır eski ekran kartım yandığından dolayı bunu kullanmak zorunda kaldım. ATI Readon 4600 serisinden bi ekran kartım vardı modelini bilmiyorum maalesef.

Ekran Kartı Geforce 210 paylaşımlı ekran kartı şuan kullandığım üzerinde fan dahi yok pasif soğutma sistemiyle soğutuyor kendini. Bütün oyunlarda düşük FPS alıyorum o yüzden bu sisteme bir ekran kartı önerebilir misiniz lütfen. Çok fazla bir bütçem yok o yüzden diğer parçaları mümkün olduğunca az miktarda değiştirme lüksüm var (hatta mümkün ise başka bir parçayı değiştirmeden bu sistemle uyumlu düzgün bir ekran kartı arıyorum). Aklınızdaki bu sistem ile uyumlu olacak seçenekleri yazarsanız sevinirim sonradan yanmasından endişeliyim de kafama göre alırsam yada dar boğaz yaşamaktan.

1-Anakart
Marka: PEGATRON
Model:IPXSB-H61
2-İşlemci
Marka:Intel
Seri :Core i3 2nd Gen
Model:Core i3-2100
Hız :3.1Ghz
3-Güç Kaynağı
QUAKE LC-8350MX POWER SUPPLY
4-Ram Bellek
Bellek: 4GB DDR3 RAM
5-İşletim Sistemi
Windows 7 Home Basic 64 Bit İşletim Sistemi

Sistem hakkında ekstra detay derece vb.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 149
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız eski olmasına rağmen PCI Express desteklediği için Nvidia'nın GT 1030 modeline bakabilirsiniz. İşlemciniz çok iyi değil darboğaz olabilir. İşlemci değişince DDR4 RAM gerekir eğer yeni nesil işlemci alırsanız bu yüzden fiyat bayağı artar. Size önerim Amazon gibi yurtdışı sitelerinden Intel İ5-2500K adlı işlemciyi temin edip GT 1030 kartıyla sistemi güçlendirmek. Çok ileri dönük bir sistem olmaz ama işlemci eski olmasına rağmen çok güçlü , ekran kartı yeni çıktı ve iyi bir kart. Yani sizi birkaç yıl idare edebilir.

Temeli güçlendirmeden bina dikmeye çalışıyorsunuz herkeste olduğu gibi. Ekran kartını aldığında bina başına yıkılacak haberin yok.
Sistemin güncellenmesi lazım ekran kartının değil. Bu sefer de adı bilinmedik hazır bilgisayarlar almayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı