IQRI Banlanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimisine özelden incelemeyi izledin mi mesajı atılırken kimisinin üyeliği siliniyor.

Anlaşılan o ki bu site misyonunun dışına çıkmaya başladı. Sansür koymalar, keyfe keder üye silmeler mesaj silmeler konu kapatmalar...

Keyfe keder silinmemiş ki, nedeni yazılmış yukarıda; '' Ceza alma sebebi bir üyeye hakaretti ''

Bizi hep uyaran Egemen Abi'yi, virgülü dahi atlamayan Burak Abi'yi, konularımızı cevapsız bırakmayan Yamyam Abi'yi, sıkıcı olan konularda birden gelip ortamı yumuşatan IQRI'yı özledim.

IQRI'nın mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır. O kimseye durup dururken hakaret edecek birisi değil.

IQRI abimizin mizahlı, imalı ve güldüren konuşmalarını özleyeceğiz :). Profil fotoğrafı ve adı bile bir tuhaftı :). Tam olarak neden ceza aldığını merak ettim açıkçası :).

O silinen konun ekran görüntüsü varsa bana ulaştırın. Ceza alma sebebi bir üyeye hakaretti devamında yaşanılanları bilmiyorum.

Demin yazdığım olaylar oldu. Huyum kurusun çok görüntü alırım ama hesabı silinip konu kilitlendikten sonra yetkilerden kimsenin bir konuyu en haraletli tartışmalarda bile sildiğini görmediğim için gerek duymadım sanırsam. Ama şuan bakıyorum ki silinmiş. Yazıda hiç küfür, hakaret gibi bir durum yoktu. Kendini uzun uzun savunma yazısı vardı. Ölü usta cevaben forum kuralları filan uzun bir yazı yazdı kimseyi aşağılamaya hakkı yoktur kimsenin yazdı. Mesaj sayınıza güvendiğiniz için sanırım kendinize güveniyorsunuz ama herkes eşittir gibi yazı yazdı. Zaten bunu yazdığında hesabı silinmişti IQRI'nın... Konunun da kilitlendiğini gördüm. Tekrar söylüyorum konu neden silindi hiç bir fikrim yok.

Ama tarafsız bakarsam. Foruma sonradan dahil oldum. Aranıza yeniyim IQRI'yı sizlerden tanıdım neredeyse. Yazışmalarınızı okudum. IQRI'nın verdiği cevaplar genellikle mizahi ağırlık taşıyordu. Herkeste bunun farkındaydı. Ve zaten mizahi kişiliğinin yanında forumda çok yardımı olan birisi konularını incelediğim kadarı ile.

15 gün uyarı aldığında da yine öyle bir mizahi cevap vardı. O silinmemiş. Verdim link bakabilirsiniz. Ama o cevabı bir yorumdan sonra verdiğini sanıyorum ki o yorum silinmiş. Zaten 15 günün ardından cevaben yazdığı yazısında buna da değindi. Konu ve yorumunun silinmesinden de şikayet etti demin yazdıklarımın yanında. Tek hedefi ise Ölü Usta idi sanırsam. Yorum silinmelerinden şikayetçiydi ve dediğim gibi 15 günlük cezasına da değindi.

Hedefi üstüme çekmeye çalışmıyorum. Tek inceleyen tek tanık olan ben miyim bilmiyorum. Ama tamı tamına dediğim gibi oldu olay zinciri ve yazışmalar. O yazıdan sonra 15 gün ceza çok ağırdı bana göre...

Ve o cevaben yazdığı yazıda ise sırf cevap verdiği için hesabı silindi. O cevaben yazdığı yazıda hesabının silinmesine neden olacak bir şey görmedim ben. Dediğim gibi dikkati üstüme çekmek istemem. Gördüğümü sizlere anlatmaya çalışıyorum şu an.

Sanırım 15 günlük cezasından sonra sinirlendi. Çünkü anlamsız geldi ona da... Düzenlemede '' Elinin körü'' yazıyor. O cevaben yazdığı yazıdaki düzenlemede ise '' Zıkkımın kökü'' yazıyordu.

Yetkili birisi değilim. Sadece üyeyim. Ama bence değil hesabı silinmesi, 15 günlük ceza verilmesi bile çok anlamsızdı. Mizahi yönü ağır birisiydi. Sizler kadar iyi tanımıyorum. Bu yazımda da tanıdığımı iddaa etmiyorum. Konuyu her ikisininde yazdığını birebir okudum. Zaten 1 cevap vardı sanırım o konuda onu da Ölü Usta yazmıştı. IQRI'nın da Ölü Usta'nın da yazdığı yazılar uzundu. IQRI'nın daha uzun bir yazıydı ama. Görüntü atmıştı bu konuda 15 gün ceza yedim diye tekrar tekrar cümleler ağzıma geliyor. Dediğim gibi anlatabildiğimi anlatmaya çalıştım.

Ölü Ustayı bu yazımda kötülemeye çalışmadım. Sonuçta rütbesi yönetici. Tekrar söylemeden edemeyeceğim ama... Değil hesabını silinmesi, 15 günlük ceza bile verilmezdi...

Her zaman görüntü alan ben o konuyu keşke görüntü alsaydım. Dediğim gibi kilitlenmişti. Silinmesine çok şaşırdım. En azından konuyu benden değil bizzat görürdünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakaretlere ben de her zaman ceza veren birisiyim. Her şeyden önce birbirimize karşı saygılı olmamız gerekir. Üyeliğin silinmesi bence iyi olmuş, olumlu yönünden bakmak lazım. Tekrardan aynı isimle hesap açıp aramıza katılabilir. Sonra yaşanılan olayları tam bilmiyorum ama süresiz ban'a göre hesabın silinmesi çok iyidir.

Bizi hep uyaran Egemen Abi'yi, virgülü dahi atlamayan Burak Abi'yi, konularımızı cevapsız bırakmayan Yamyam Abi'yi, sıkıcı olan konularda birden gelip ortamı yumuşatan IQRI'yı özledim.

Burak Alkan mı Burak Abi dediğin? Ona ne oldu yahu? :confused:

Konuya 15 tane cevap geldi hala bunu yapandan ses seda yok. Yazıklar olsun başka bir şey demiyorum. Bir sürü ceza aldım çoğunu Burak Alkan verdi hiç sitem etmemişimdir. Aylardır hem bir şeyler öğrenip hem birilerine yardımcı olmak için şu siteye yazıyorum böyle kepazelik görmedim. Belki yöneticiler içinde en sevilmeyendir Burak Alkan ama kolay kolay 1 günden fazla ceza verdiğini görmedim. Kaldı ki IQRI'dan bahsediyoruz. Umarım bu sitenin sahipleri bu işe bir el atarlar.

Az önce PSU konusunda yazmış olduğu cümleye baktım. Kimse gücenmesin ama IQRI adlı abimiz biraz hakaretli konuşmuş bence. Sonuçta, bir insana hayvan muamelesi yapmak hiç hoş olmamış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı