iRacing alınır mı?

B A T U H A N

Hectopat
Makaleler
1
Selam değerli sosyal üyeleri.
Simulasyon oyunlarından hoşlanıyorum, arcade oyunlar Forza tarzı tat vermiyor.
Genelde BeamNG, assetto tarzı oyunlar oynuyorum.
Aklıma iRacing almak geldi fakat galiba pistler, arabalar paralıymış ve dolarla alıyormuşuz.
18 TL'ye alsam oynayabilir miyim yoksa pist ve arabaya ayrı para ödemem lazım mı?
Ayrıca G29 ile oynayacağım zevkli mi, alışılabilir mi?

Bilgisi olan yok mu?

Son düzenleme:
Simülasyon oyunlarından hoşlanıyorsan en iyi seçeneklerden birisi iRacing ancak araçlar 12dolar ve pistler 15 dolara satılıyor ortalama 1 sezon GT serisinde yarışmanız için 1 araç ve 4-5 adet pist almanız gerektiğini sayarsak yaklaşık 1500TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Eğer sadece Mazda Cup ve haftalık ücretsiz içeriklerde yarışırım bana yeter diyorsanız oldukça fazla keyif alırsınız zaten ilk satın alıma özel indiriminizde olur. IRacing'e bu kadar para ayırmak istemiyorsanız Assetto Corsa Competizione yi düşünebilirsiniz hem 1 kere para ödüyorsunuz hem de araç ve pist seçeneği çok fazla,satılan DLC'lerde oldukça uygun,belki de IRacing'de 5000 TL ödeyerek alabileceğiniz içeriği 200TL'ye alabiliyorsunuz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Simülasyon oyunlarından hoşlanıyorsan en iyi seçeneklerden birisi iRacing ancak araçlar 12dolar ve pistler 15 dolara satılıyor ortalama 1 sezon GT serisinde yarışmanız için 1 araç ve 4-5 adet pist almanız gerektiğini sayarsak yaklaşık 1500TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Eğer sadece Mazda cup ve haftalık ücretsiz içeriklerde yarışırım bana yeter diyorsanız oldukça fazla keyif alırsınız zaten ilk satın alıma özel indiriminizde olur. IRacing'e bu kadar para ayırmak istemiyorsanız Assetto Corsa competizione yi düşünebilirsiniz hem 1 kere para ödüyorsunuz hem de araç ve pist seçeneği çok fazla, satılan DLC'lerde oldukça uygun, belki de IRacing'de 5000 TL ödeyerek alabileceğiniz içeriği 200TL'ye alabiliyorsunuz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Merhaba çok teşekkür ederim yorumunuz için.
iRacing aldım, yükledim test ettim.
Grafik ayarlarını en yüksek yaptım ama görüntü çamur gibiydi.
Ayrıca dediğiniz gibi pistler ve araçlar çok pahalı.
Acc zaten aklımdaydı 1-2 aydır, aldım da 67TL idi galiba şu an.
Acc yükleyeceğim, zaten normal AC de yüklü çok güzel bir oyun.
Birkaç YouTube yorumunda Acc'nin fiziklerinin IRacing'e göre daha iyi olduğunu okudum.
Acc'yi yükleyeceğim, başka tavsiyeleriniz var mı hocam bu konu hakkında? DLC olur başka oyun olur galiba anlıyorsunuz bu tarz oyunlardan 🙃

Merhaba çok teşekkür ederim yorumunuz için.
iRacing aldım, yükledim test ettim.
Grafik ayarlarını en yüksek yaptım ama görüntü çamur gibiydi.
Ayrıca dediğiniz gibi pistler ve araçlar çok pahalı.
Acc zaten aklımdaydı 1-2 aydır, aldım da 67TL idi galiba şu an.
Acc yükleyeceğim, zaten normal AC de yüklü çok güzel bir oyun.
Birkaç YouTube yorumunda Acc'nin fiziklerinin IRacing'e göre daha iyi olduğunu okudum.
Acc'yi yükleyeceğim, başka tavsiyeleriniz var mı hocam bu konu hakkında? DLC olur başka oyun olur galiba anlıyorsunuz bu tarz oyunlardan 🙃

IRacing'e yakın olarak Rfactor 2 mevcut ancak iRacing ile benzer olarak orada da çok fazla bütçe harcamak gerekiyor ve iRacing kadar aktif kullanıcısı bulunmamakta. Project Cars 2 yine simulasyon yarış oyunu ancak oda hem aktif kullanıcı sayısı olarak geride hem de ACC ve iRacing kadar bu işi iyi yaptığını düşünmüyorum ama alternatif Single Player oynarım derseniz göz atabilirsiniz. Şu an da çok fazla ayırabileceğiniz bütçe yok ise en iyi seçenek ACC olur. ACC üzerindede DLC'ler fiyatlarına göre çok fazla içerik sunuyorlar. Herhangi bir zam gelmeden Amerikan Track Pack dışında tüm DLC'leri almanızı tavsiye ederim fiyat olarak gayet makul seviyedeler. İleride devam ederseniz o zaman Amerikan DLC'sini de düşünebilirsiniz.

1 sezon GT serisinde yarışmanız için 1 araç ve 4-5 adet pist almanız gerektiğini sayarsak yaklaşık 1500TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor.
1 sezon için gereken harcama bu kadar az mı gerçekten? 13 hafta için 13 tane pist + 1 tane GT3 araç şeklinde hesaplayınca 200 dolara yakın bir para çıkıyor.

1 sezon için gereken harcama bu kadar az mı gerçekten? 13 hafta için 13 tane pist + 1 tane GT3 araç şeklinde hesaplayınca 200 dolara yakın bir para çıkıyor.
1 araba 12 dolar + 5 adet pist 15dolarx5 = 75 dolar 75+12 = 87 dolar 87 dolar şu anki kur karşılığı 1.649, 30 try. 13 hafta her pist ücretli değil yarısı ücretsiz pistler olan seriler var. Zaten 1 sezon için belirtmişim 2. sezonda hem aldığınız pistlerden yarıştığınız seriden olanlar olacaktır hem de ekstra almanız gereken pistler ya da tercihe bağlı araçlar olabilir.

1 araba 12 dolar + 5 adet pist 15dolarx5 = 75 dolar 75+12 = 87 dolar 87 dolar şu anki kur karşılığı 1.649, 30 try. 13 hafta her pist ücretli değil yarısı ücretsiz pistler olan seriler var. Zaten 1 sezon için belirtmişim 2. sezonda hem aldığınız pistlerden yarıştığınız seriden olanlar olacaktır hem de ekstra almanız gereken pistler ya da tercihe bağlı araçlar olabilir.
Ayrıca toplu bir şekilde araç ve pist alımlarında iRacing ekstra indirim uyguluyor.

Ayrıca toplu bir şekilde araç ve pist alımlarında iRacing ekstra indirim uyguluyor.
Dediğiniz şekildeyse iyiymiş o zaman. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı