İrlanda'ya giden biri ne iş yapabilir?

Newke

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha 16 yaşındayım ama yurt dışında yaşamak istiyorum. Ailem de gerekli desteği veriyor. Avrupa vatandaşıyım, aklımda İrlanda var ama gidersem ne iş yapabilirim? Aklıma takılıyor, aranızda İrlanda hakkında bilgisi olan var mı? Veya diğer Avrupa ülkeleri hakkında?

Çalışma izni alabilmelisin önce. Yaşın küçük tabii şu an için. Ama sonrasında bir restorant, kafe, bar, kitapçı gibi yerlerde çalışabilirsin. Ya da dönercide çalışabilirsin. Avrupada çok yaygın:) Mesela bir arkadaşım da Viyana'da Uber yapıyor arabasıyla. Keyfi yerinde. Ama dediğim gibi çalışma izni alabiliyor olman gerekli biraz.

Edit: Avrupa vatandaşı olduğun kısmı görmemişim pardon. Onla ilgili mevzuat farklıdır eminim.

Son düzenleme:
Sen İrlanda'ya gidip çalışamazsın çünkü bildiğim kadarıyla Bulgaristan tam olarak girmedi AB'ye, girmiş olduğunu varsayalım o zamanda sigortalı bir iş bulman ve adresini göstermen lazım. Yani AB'de olsa çok zor bu işler, adres almak istersin işin var mı derler iş bulursun adresin olması lazım derler.

Sen Irlanda'ya gidip çalışamazsın çünkü bildiğim kadarıyla bulgaristan tam olarak girmedi Ab'ye, girmiş olduğunu varsayalım o zamanda sigortalı bir iş bulman ve adresini göstermen lazım. Yani Ab'de olsa çok zor bu işler, adres almak istersin işin var mı derler iş bulursun adresin olması lazım derler.

Bulgaristan tam olarak girdi ab ye, ama adres olayını bilmiyorum araştırmam bilgi almam lazım. Ama bulgaristan vatandaşı olupta irlandaya yaşamaya giden kişilerin sayısı fazla.

Mafya olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uzaktan eğitim.

Geri
Yukarı