Irql Not Less Or Equal Hatası

Fevzi gungor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Aşağıda linkini vermiş olduğum konudaki işlemleri yaptım fakat sonuç aynı.
IRQL NOT LESS OR EQUAL - Windows 7 Mavi Ekran Hatası | Technopat Sosyal

Windows içerisinde "minidump" klasörü oluşturmuyor, dolayısıyla dmp dosyam da yok..
Ayar ve hata ilgili resimleri ekliyor, yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

CAM00317.jpg
capture2.jpg

Minidump olmadan bu bilgiler pek fayda etmez ancak sen yinede kontrol et.
Sürücüleri güncelle bios dahil. HDtune ile eror scan ve healt kısımlarını tara ve kontrol et. sfc /scannow ve chkdsk /f /r komutları çalıştır. Son yüklediğin veya mavi ekranı başladığın zamanlarda ne yükledi isen kaldırıp deneyebilirsin.

Minidump klasörü neden olmuyor onu çözemedim. Yok mu oluşturtmanın başka bir yolu?

Bios fln güncel. Hdd lerde sorun vardır diye eror scan vs yaptım hepsini baktım aynı gittim ssd aldım yine mavi ekran devam etti. Ram yuvalaırnı değiştim, 4 adet ramin 2 tanesini ayrı taktım bir süre yine aynı. Sata kablolarını değiştim, format attığım isonun yenisiyle fotmat attım, ekrankartının driverlarında fantazi yaptım artık. Yine aynı. :))

Son bir aydır değişik olan durum ise; Mavi ekran alınca pc reset atmıyor, öyle kalıyor. Yukarıdaki resimde "otomatik yeniden başlat" ın işaretli olması bir işe yaramıyor. Sistem özelliklerini ekleyeyim birde belki ordan bir şey çıkartırız. Zaten olmadı pc yi toptan değişeceğim zamanı geldi ama hatayı da bulmak istiyorum...

capture3.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı