IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Hatası

isimless

Hectopat
Direkt konuya geçeceğim. Bilgisayarıma işletim sistemi yüklediğim günden beri bu sorunu alıyorum öncelikle bilgisayarımın Driver sitesinde sürücüler Windows 7, 8, XP destekliyor bunu belirteyim. Ben bu mavi ekranı sadece oyun oynarken alırken bugün sadece tarayıcım açıkken (Opera) aldım. İnternetteki çözümlere baktım ama işe yaramadı. Ben bu bilgisayara Windows 10 temiz kurulum yapmıştım ilk başta ve oyunlarda düşük FPS alıyordum. Bir gün "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" gibi bir bildirim aldım. Ertesi gün oyun oynarken bilgisayarım mavi ekranı verdi ve bende sürücülerle alakalı diyerek Windows 8.1'e temiz kurulum yaparak geçtim. Sonrasında yine aynı sıkıntılar devam etti ben de son kez temiz kurulum yaparak Windows 7'ye geçtim. Ama yine aynı sıkıntılar devam ediyor. Dün de şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım Windows 7'yi açtığımda "Windows bilgisayarınızı mavi ekran hatasından kurtardı" gibi bir ileti aldım. Ama yine sorunlar devam ediyor. Ben buraya bilgisayarımın modelini, özelliklerini ve minidump dosyalarımı bırakıyorum. Yardımınız dokunursa çok bahtiyar olurum.

Dell L502X
i7 2670QM
GT540M 2 GB
6 GB DDR3 RAM
240GB Adata SU630 SSD

Minidump dosyaları + BlueScreenView ekran görüntüleri

Son düzenleme:
Bazen test programları bulamaya biliyor hatayı.
Tamamdır dediğini uygulayacağım. Herhangi bir gelişmede buraya yazarım.
Az önce aynı mavi ekranı 2 kez aldım. Birinci mavi ekranı aldığımda bilgisayarda Google Chrome ve Zoom açıktı. Sonrasında mavi ekran verdi ben de bilgisayarı tekrardan açtım. Windows açıldı 5 saniye olmadı yine mavi ekran verdi.
Windows'u açtığımda böyle bir ileti geldi.
Bilgisayar bir daha Google Chrome açıkken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekranını verdi.
Bilgisayarım bir daha mavi ekran verdi.
Tamamdır dediğini uygulayacağım. Herhangi bir gelişmede buraya yazarım.
Az önce aynı mavi ekranı 2 kez aldım. Birinci mavi ekranı aldığımda bilgisayarda Google Chrome ve Zoom açıktı. Sonrasında mavi ekran verdi ben de bilgisayarı tekrardan açtım. Windows açıldı 5 saniye olmadı yine mavi ekran verdi.
Windows'u açtığımda böyle bir ileti geldi.
Bilgisayar bir daha Google Chrome açıkken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekranını verdi.
Bilgisayarım bir daha mavi ekran verdi.
Yardım edecek kimse yok mu?

Dosya Ekleri

• bl.PNG
    bl.PNG
    17,6 KB · Görüntüleme: 38
  • ekranalıntısı.PNG
    ekranalıntısı.PNG
    17,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı