IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Starlegend

Decapat
İlk hatayı aldığımda forumda araştırma yaptım ama çözümü bulamadım. Ardından bu hata son bir ay içerisinde iki günde bir bazen de günde iki defa mavi ekran vermeye başladı. Rainbow, Valorant, FiveM gibi oyunları oynarken oyunlarda ya oyun crash veriyor ya da bilgisayar donuyor kapatmam gerekiyor. Bazen ise mavi ekran veriyor ve hata kısmında IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL yazıyor. AMD Radeon'un önerilen sürümünü yükledim. Aygıt yöneticisinden tüm sürücüleri güncelliğini kontrol ettim ama sorun devam ediyor.

Minidump dosyam

@claus @Trieetz @Enes3078 @Murat5038
BlueScreenView'de böyle gözüküyor ben anlamadığım için hem minidump dosyasını paylaştım hem de bunu ekleyeyim dedim.

Screenshot_5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS güncelledikten sonra belleklerde bir uyumsuzluk olabilir, ayrıca hata donanımsal gözüküyor şüphem bellekler yönünde, bellek testi yapın ve sonuçları atın, BIOS'u varsayılan ayarlara alıp tekrar deneyin, olmazsa BIOS güncellemesini kaldırın.

İlk mesaj da etiket gelmiyor kral. Bu iki yazılımı kesinlikle kaldırın. Bunlardan dolayı mavi ekran alıyorsunuz bütün minidump dosyasın da arızalı modüller sırasında bu ikisi.

• Vanguard yazılımını kaldır. Bilmiyor isen bu linkte Türkçe anlatılıyor nasıl kaldırman gerektiğini.
  • BattleEye kaldırın.
  • Eksik SYS dosyaları bu rehbere bakarak onarın.
  • Windows Update çalıştırıp güncellemeleri yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı