IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran hatası

Winch83

Picopat
DMP dosyasını paylaşıyorum, 2-3 günde bir bu hatayı alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun güvenlik yazılımı olan EasyAntiCheat uygulamasını kaldırın.

Belleklerinize MemTest86 ile test yapın ve sonucunu paylaşın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Easy Anti-Cheat uygulamasını niye kaldırayım. Kaldırırsam bazı oyunları oynayamıyorum. Aynı sistem arkadaşımda var onda bu sorun yok. Ayrıca birçok kişi bu programı kullanıyor sadece bende olması abes. RAM testi yaptırdım problem gözükmüyor. 3 farklı mavi ekran aldım hepsini hallettim şimdi de bu çıktı. Anlamıyorum neden olduğunu. Windows kaynaklı olabilir mi? Windows'u 20 TL'ye mi ne Gittigidiyor'dan aldım, ondan kaynaklı olma ihtimali nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız dosyaya göre yorum yapıyoruz, keyfe keder bir işlem yap diyen yok ki. EAC uygulaması sizin sisteminizde sorunlu modüller arasında. Dolayısıyla kaldırmanız ve durumu gözlemlemeniz gerekiyor.

Arkadaşınızda sorun vermiyor dize sizde vermeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Arkadaşınızın bilgisayarı bozulduğunda sizinki de aynı anda mı bozuluyor? Windows sürümü, bileşen farklılıkları, donanım uyumlulukları ve daha birçok sayabileceğim sebepten dolayı farklılıklar oluşur ve oluşması da normaldir. Dolayısıyla arkadaşımda hata vermiyor, bende nasıl hatalı olur gibi bir söylem doğru olmaz. MemTest86 ile yapmış olduğunuz test görselini atmanızı istedim ancak onu da atmadınız, test tamamen bitti mi? Aldığınız ürün anahtarı ile alakalı bir durum yok. Yukarıda belirtmiş olduğum işlemleri uygulayın ve yeniden hata alırsanız oluşan minidump dosyanızı bizimle paylaşın.

@Winch83 son durum nedir?

Son düzenleme:
Format attım düzelmedi. En sonunda Driver Booster indirdim. Orada SATA ile ilgili 3 tane güncelleme mevcuttu onları yaptım şu an problem yok.
Attığınız dosyaya göre yorum yapıyoruz, keyfe keder bir işlem yap diyen yok ki. EAC uygulaması sizin sisteminizde sorunlu modüller arasında. Dolayısıyla kaldırmanız ve durumu gözlemlemeniz gerekiyor.

Arkadaşınızda sorun vermiyor dize sizde vermeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Arkadaşınızın bilgisayarı bozulduğunda sizinki de aynı anda mı bozuluyor? Windows sürümü, bileşen farklılıkları, donanım uyumlulukları ve daha birçok sayabileceğim sebepten dolayı farklılıklar oluşur ve oluşması da normaldir. Dolayısıyla arkadaşımda hata vermiyor, bende nasıl hatalı olur gibi bir söylem doğru olmaz. MemTest86 ile yapmış olduğunuz test görselini atmanızı istedim ancak onu da atmadınız, test tamamen bitti mi? Aldığınız ürün anahtarı ile alakalı bir durum yok. Yukarıda belirtmiş olduğum işlemleri uygulayın ve yeniden hata alırsanız oluşan minidump dosyanızı bizimle paylaşın.

@Winch83 son durum nedir?
Aynı sorun devam etmekte hiç bir değişiklik olmadı. Hala çözemedim sorunu

Yeni dump dosyaları

Son düzenleme:

Geri
Yukarı