IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Alp Berk

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar arada IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası alıyor, sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerimi uygulayın. Çok zor bir işlem değil yazdıklarım. Sorun devam ederse yeni dosyaları paylaşın.
Madem dosyaları okuyabiliyorsanız ve dediklerimizi yapmayacaksınız konu açmayın.

Ben sadece sizin fikrinizi merak ediyorum azıcık araştırmıştım zaten ekran kartı sürücüleri güncel dedim ve sistem yeni bu sorun kablosuz ağada mıdır diye sormak istedim cevaplarsanız sevinirim beni lütfen yanlış anlamayın minidump dosyası okumayı bilmiyorum dediğim gibi sadece azıcık araştırmıştım şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Wi-Fi sorun çıkarmış doğru. BİOS güncelleyince büyük bir ihtimalle düzelecektir.
Ekran kartı sürücüsünün güncel olması pek bir önem ifade etmiyor. Daha önce sürücüyü direk güncellediğinizi varsayarak söylüyorum. Eski sürücünün kalıntılarıyla yeni sürücü çakışmış olabilir ya da yüklediğiniz sürücüde bir hata oluşmuş olabilir. O yüzden kaldırıp yeniden kurun dedim.

Ek olarak önceki yazdıklarımı uyguladıktan sonra aşağıdaki rehberi uygulayın.

Wi-Fi sorun çıkarmış doğru. BIOS güncelleyince büyük bir ihtimalle düzelecektir.
Ekran kartı sürücüsünün güncel olması pek bir önem ifade etmiyor. Daha önce sürücüyü direk güncellediğinizi varsayarak söylüyorum. Eski sürücünün kalıntılarıyla yeni sürücü çakışmış olabilir ya da yüklediğiniz sürücüde bir hata oluşmuş olabilir. O yüzden kaldırıp yeniden kurun dedim.

Ek olarak önceki yazdıklarımı uyguladıktan sonra aşağıdaki rehberi uygulayın.

SFC /scannow komutunu uygulamıştım bu arada cevapladığınız için çok teşekkür ederim bahsettiğiniz sürücü kablosuz ağa sürücüsü ise birçok kez yükleyip sildim dediğiniz gibi kalıntılardan dolayı ise nasıl tamamen kaldırıp yükleyebilirim yani sorunu BIOS ile uğraşmadan nasıl çözebilirm?

Ağ sürücüsünü kaldırıp kurmanıza gerek yok. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmanız gerekir. DDU rehberinin linkini ilk mesajımda verdim.

BİOS güncellemesi yapmaktan korkmayın. Güncel olmak iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağ sürücüsünü kaldırıp kurmanıza gerek yok. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmanız gerekir. DDU rehberinin linkini ilk mesajımda verdim.

BIOS güncellemesi yapmaktan korkmayın. Güncel olmak iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani anlamadığın şey şu ki sorun dediğiniz gibi Wi-Fi adaptöründe değil mi yani tamamen Wi-Fi adaptörünün uyumsuzluğu ile ilgili kablolu bağa ile bağlarsam sorun çözülürmü ve ayriyetten sistem yeni olduğundan dolayı BIOS güncel değil midir? Şimdiden çok teşekkürler

Sorunun kaynağı sadece o olmayabilir. Kablolu bağlansanız bile devam etme olasılığı var.
Sistem yeni olsa bile eski sürüm BİOS olabilir.
yani mini dump dosyasında yazıyormu bilmiyorum ama 0x000000d1 hatası kablosuz ağadan dolayı kaynaklanıyor diyorlar bendeki olay görüntüleyicisinde de bu yazıyor siz ne düşünüyorsunuz sorun sizce nerede ?

Ben düşündüklerimi yazdım zaten. Sorun tek bir şeyden kaynaklanmıyor.

Sorunun tek bir yerden kaynaklanmadığını nereden anladınız çünkü ben başka bir sebep bulamadım sizin bilgilerinize güveniyorum ekran kartının sürücülerini daha önce hiç elimle güncellemedim GeForce Experience ile hallettim hatta yeni sürücüyü dün güncelledim bu durumda sorun sadece kablosuz ağ adaptöründemi

Son düzenleme:
Bu, dediklerimi uygulamadığınız sürece bu konuya vereceğim son mesajım.
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Hatası %99 ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor.
klids.sys Kaspersky'a ait. Hata çıkarmış.
BiosVersion = 2006 BİOS sürümünüz. Şu an en güncel sürüm 2406.
vwifimp.sys Wi-Fi'nin sorun çıkardığını gösteriyor.

Geri
Yukarı