IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yavruhamsi53

Femtopat
Daha fazla  
Valorant ve League of Legends uygulamalarını başlatırken mavi ekran hatası alıyorum. Başka bir oyunda mavi ekran hatası almıyorum. Buraya minidump şeylerini bırakıyorum.

BIOS'unu güncelle.

Windows 10 sürüm 20H2'ye geç.

Ek olarak ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır, recommended WHQL sürümü kur.

BIOS'unu güncelle.

Windows 10 sürüm 20H2'ye geç.

Ek olarak ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır, recommended WHQL sürümü kur.

Hocam tesekkurler hemen deniyorum da BIOS'u güncelleyemedim yardımcı olur musunuz?
Attığınız linkteki RAR dosyasını indirdim fakat efiflash.exe'ye basınca hata verip kapanıyor.

@yavruhamsi53 Videonun tamamını dikkatlice izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@yavruhamsi53 videonun tamamını dikkatlice izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denilen her seyi harfi harfine yaptim ancak sorunum cozulmedi :( Yine de tesekkur ederim.

DDU ve 20H2'ye geç dediğim şeyleri yaptın mı? Üşenip sadece BIOS'u mu yaptın?

Güncellemeleri denetlerken (0x80070424) hatasıyla karşılaştığım için Windows 10 20H2'ye geçemedim. Güvenli moda girip internet bağlantımı kesip DDU ile ekran kartını hallettim. Sonra ekran kartımın 15 Aralıktaki yeni sürümünü indirdim, güvenli modda kurup yeniden başlattım. Uzun lafın kısası eksik olan tek şey 20H2.

Önceki konularına baktım, hep ekran kartından mavi ekran yemişsin. Bir arkadaşına gidip test et kartı. Onda da mavi ekran yersen kartı göstertmen gerekebilir.

Düzenleme: Aldığın hata için bunları uygula önce. Sonra yukarıdakileri yaparsın.

İlk iş olarak sorun gidericiyi çalıştırın:

Sorun devam ederse de sfc /scannow çalıştırın.

Bu aracı da deneyebilirsiniz:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı