Çözüldü Irql_not_less_or_equal mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

GalipPektürk

Femtopat
Daha fazla  
Mavi ekran hatası alıyorum, sorunun ne olduğunu anlamak için ne yapmalıyım veya bu sorunu nasıl giderebilirim? Technopat'ta yeniyim yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Aldığım hata kodları: Irql_not_less_or_equal / kernel_securıty_chechk_faılure /system_servıce_exceptıon/ dpc_watchdog_vıolatıon

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS güncelleyin. Sürüm 2409 güncelleyin.

Memtest86 testi yapın. BIOS üzerinden XMP özelliğini devre dışı bırakıp testi öyle yapın. Kapattırıyorum çünkü XMP bazen Memtest'in yanlış sonuçlar vermesine sebep olabiliyor.

Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünün güncelliğini kontrol eder misin? Sürücüsünü güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.
Dosyaları paylaşarak işe başlayın. :)

Memtest86 testi yapın. BIOS üzerinden XMP özelliğini devre dışı bırakıp testi öyle yapın. Kapattırıyorum çünkü XMP bazen Memtest'in yanlış sonuçlar vermesine sebep olabiliyor.

Ekran kartı sürücünün güncelliğini kontrol eder misin? Sürücüsünü güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Çözüm

Ekran kartı sürücüm en güncel seviyede ama hala aynı sorunla karşı karşıyayım. BIOS güncelleme işlemini ve Memtest86 ismiyle söylediğiniz şeyleri yapmadım. Daha kolay bir yol varsa onu izlemek isterim :( pek beceremiyorum böyle şeyleri kusuruma bakmayın. BIOS güncellemesini indirip direk bilgisayar üzerinden kurmam mı gerekiyor ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS Güncelleme Rehberi - Technopat

Memtest86 testinin rehberini paylaştım. Ona göre yapmanız gerekiyor.

BIOS'u güncelledim ve neredeyse her gün karşılaştığım mavi ekran hatasını şu an hala almadım sanırım sorun çözüldü tekrar bir sorunla karşılaşırsam umarum Caine yine senden destek alabilirim çok teşekkür ederim galiba sorun çözüldü.

Geri
Yukarı