"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hatası

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Enerji Ticareti
Merhaba,

Bir çok farklı mavi ekran hatası aldığım için başlığa yazamadım. Aldığım bazı hatalar:
- IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
- Unexpected kernel mode trap.
- Kmode execption not handle.

Avast yüklüydü kaldırdım, ekran kartı, BIOS, chipset hepsini güncelledim. Bu dediklerimi yaptıktan sonra uzunca bir süre mavi ekran almadım ama biraz önce stres testi yapmak istersen ırql olan hatayı aldım. Dosyayı paylaşıyorum, teşekkürler.

1) Core Temp kaldırın.

2) Gigabyte On/Off Charge kaldırın.

3) AMD Ryzen Master kaldırın.

4) BIOS sürümünüz epey eski. Aşağıdaki linkten F32 sürümünü indirip yükseltin BIOS'unuzu.

5) HD Tune 5.75 ile ya da SSD/HDD'nin kendine ait uygulaması varsa oradan S.M.A.R.T. verilerinin ekran alıntısını paylaşın.

6) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (LAN)

7) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

1) Core Temp kaldırın.

4) BIOS sürümünüz epey eski. Aşağıdaki linkten F32 sürümünü indirip yükseltin BIOS'unuzu.

5) HD Tune 5.75 ile ya da SSD/HDD'nin kendine ait uygulaması varsa oradan S.M.A.R.T. verilerinin ekran alıntısını paylaşın.

Desteğiniz için teşekkür ederim.

1- ok
2- Böyle bir programı bulamadım bilgisayarda
3- ok
4- aslında şuan en günceli mevcuttu
bios.JPG
5- 3 tane hard disk var biri HDD, biri SSD (Win buna kurulu) biri de NVMe (oyunlar kurulu) hepsinin SMARTlarını exportladım.
6- bunu da yeni güncellemiştim.
7 -
sfc.JPG
1) Core Temp kaldırın.

Enes Bey bir el atabilir misiniz benim konuya da müsait olunca. @Enes3078

Son düzenleme:
Merhaba,

Bir çok farklı mavi ekran hatası aldığım için başlığa yazamadım. Aldığım bazı hatalar:
- IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
- UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP.
- Kmode execption not handle.

Avast yüklüydü kaldırdım, ekran kartı, BIOS, chipset hepsini güncelledim. Bu dediklerimi yaptıktan sonra uzunca bir süre mavi ekran almadım ama biraz önce stres testi yapmak istersen IRQL olan hatayı aldım. Dosyayı paylaşıyorum, teşekkürler.

Merhaba hala sorunu alıyor iseniz kaç GB RAM kullanıyorsunuz bunu bildirin eğer bu hataların yanında 'Memory magnet' hatası'da var ise muhtemelen bütün hatalar RAM'den kaynaklı olabilir bu hatayı bende alıyordum arama kısmına Windows bellek tanımlama yazın ve orada gösterileceği şekilde aratın RAM'lerde bir sorun var ise bu konuya dönüş yaparsanız yardımcı olabilirim.

Artı -1 Eksi
Kusura bakmayın @lutfiyekalkcaykoy bildiriminiz bana gelmemiş. Mavi ekran sorunlarınız çözüldü mü? Uzun zamandır gelip yeni dump paylaşmadığınıza göre çözüldü diye varsayıyorum fakat sizden de duymamız gerekecektir konuyu kapatmak için. Belirtirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı