IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi ekran hatası

WoxLy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da görüldüğü gibi bilgisayarım mavi ekran vermeye başladı. İlk başta ciddiye almadım fakat çok fazla artmaya başladı hem "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hem de "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hataları verdi. Minidump Dosyası incelerseniz sevinirim. Cidden çok uğraştırmaya başladı, bilgisayara 2 kere format attım değişen bir şey yok. @Recep Baltaş abi inceleyebilirsen sevinirim, videonu izledim fakat yine yapamadım.

Güzel. Şimdilik dediklerim yeterli. Yapıp sonuçları paylaşın. Duruma göre ek işlemler yapabiliriz, gerekmezse de birkaç gün boyunca sistemi gözlemeniz gerekecek, mavi ekran verecek mi diye. Verirse dosyaları burada paylaşırsınız.

Keşke herkes kendi konusuna yazsa, mavi ekran konusu görmemiş gibi başkalarının yazdığı konuya atlamasa, hayat bayram olsa...

Çipset sürücünüzü anakart linkinden değil, AMD'nin sitesinden yükleyin. BIOS default edin, sonra XMP'yi açabilirsiniz sadece.

İlk mesajımda yazdığım Memtest ve HD Tune hala geçerli. Sistemi siz mi montajladınız hazır mı aldınız?

Yardımcı olmak da suç olmuş. Çipset sürücüsünü anakart linkinden indirmek de mantıklı.

Artı -3 Eksi
Evet, öyle de geçebilir. İsteğe bağlı bir işlem, açmanızın şu anda zararı olmadığı için açabileceğinizi belirttim.

Keşke herkes kendi konusuna yazsa, mavi ekran konusu görmemiş gibi başkalarının yazdığı konuya atlamasa, hayat bayram olsa...

Çipset sürücünüzü anakart linkinden değil, AMD'nin sitesinden yükleyin. BIOS default edin, sonra XMP'yi açabilirsiniz sadece.

İlk mesajımda yazdığım Memtest ve HD Tune hala geçerli. Sistemi siz mi montajladınız hazır mı aldınız?

Evet aslında BIOS ayarları yanlış ayarlandığı ise sistem kaldırmayıp çökme meydana gelir.

@Bora Dere Söylediğin gibi testleri yaptım. Bir sorun yok gibi gözüküyor ama sen de bir bak istersen.
Zaten bilgisayarı yeni almıştım, niye böyle saçma çökmeler oluyor anlamıyorum.

20210428_182332.jpg
20210428_182342.jpg
Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png
Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Değerler ilk bakışta güzel. JD SSD'den ufak şüpheliyim, onun da kokusu çıkar yakında. Dediklerimi tamamlamadıysanız tamamlayın, tamamladıysanız artık bekleme sürecindeyiz. Mavi ekran alırsanız buraya yazarsınız tekrardan, sorun çözülürse de belirtirseniz sevinirim.

Sizin dediğiniz testleri yaptım, o andan itibaren mavi ekran falan vermemeye başladı. İlk başta RAM'lardan şüphelenmiştim. Umarım sorun çıkmaz.

@Bora Dere yardımın için teşekkürler, şu ana kadar mavi ekran almadım. Fakat İnternet PC'ye bağlı olsa bile gitmeye başladı. Ethernet kablosunu çıkar tak yapınca düzeliyor fakat 1 saat sonra tekrarlanıyor. Bu hata için yeni bir konu açmalı mıyım yoksa bununla ilgisi olabilir mi?

Mavi ekran sorununuzla ilintili olduğunu düşünmüyorum, bunun için yeni bir konu açabilirsiniz. Mavi ekran sorunu devam edecek olursa da bu mesajımdan sonra yeni dosyaları paylaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı