Çözüldü IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bymechul

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4070
Selam. Son vakitlerde bilgisayarımda sık sık çökmeler meydana geliyor. Chrome'da out of Memory hatası, Windows'ta IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası, oyunlarda fatal error almam gibi birçok problemle karşılaşıyorum.

Kaspersky'ı sildim, bazı driverları (hepsini değil) silip orijinal sitesinden yükledim, bazı programları kaldırdım, ekran kartı Driver'ımı kaldırıp kendi sitesinden kurdum ama fayda etmedi.

Bu problemlerin sebebi aynı mı ayrı mı bilmiyorum ama en azından bu mavi ekran hatası için sizden yardım istiyorum.

Minidump dosyamı ZIP şeklinde sizle paylaşıyorum.

https://istanbulareledu-my.sharepoi...lKswJjfOKEmoQB3AsyyO5Vh-TEABFoGf3NXQ?e=TbeTJc

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS'unuz inanılmaz eski. O kadar eski ki sitesinde bu sürüm yok bile, hiç güncellememişsiniz galiba. Mutlaka güncelleyin:

Ayrıca RAM'lere OC yapmışsınız gibi görünüyor. BIOS güncellemesi sonrası dilerseniz OC işlemini tekrar yapın fakat sorun devam ederse frekansı varsayılana almanızı tavsiye edeceğim. Kaspersky'yi yeni kaldırdınız galiba çünkü dün aldığınız bir minidump dosyasında var görünüyor.
BIOS'unuz inanılmaz eski. O kadar eski ki sitesinde bu sürüm yok bile, hiç güncellememişsiniz galiba. Mutlaka güncelleyin:

Ayrıca RAM'lere OC yapmışsınız gibi görünüyor. BIOS güncellemesi sonrası dilerseniz OC işlemini tekrar yapın fakat sorun devam ederse frekansı varsayılana almanızı tavsiye edeceğim. Kaspersky'yi yeni kaldırdınız galiba çünkü dün aldığınız bir minidump dosyasında var görünüyor.

Çözüm

Evet yeni kaldırdım. Ancak onlardan dolayı mı emin değilim. Çünkü 2-3 ay öncesinde hiçbir problem yoktu. Birden mavi ekranlar, Chrome çökmeler, oyunlarda donmalar ve fatal errorlar vermeye başladı. Sizce sadece bu mu problem? BIOS güncelleyip, RAM'lerin OC'sini varsayılana getiriyorum hemen.

Emin değilim, ben gördüğümü söyledim sadece. Duruma göre bakacağız. BIOS güncellemesinin çözeceğini düşünüyorum açıkçası çünkü epey bir güncelleme gelmiş, yeni güncellemelerle çözülen stabilite sorunlarından muzdarip olabilirsiniz. Çözülürse RAM OC deneyebilirsiniz tekrardan, bilinçli bir şekilde tabii.

Emin değilim, ben gördüğümü söyledim sadece. Duruma göre bakacağız. BIOS güncellemesinin çözeceğini düşünüyorum açıkçası çünkü epey bir güncelleme gelmiş, yeni güncellemelerle çözülen stabilite sorunlarından muzdarip olabilirsiniz. Çözülürse RAM OC deneyebilirsiniz tekrardan, bilinçli bir şekilde tabii.

Oh be dünya varmış. Fatal error aldığım oyun şu anda hata vermedi. Sanırım düzeldi. Tabii daha yeni test ediyorum. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı