IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran Hatası

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gündür sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Bu hatalar artık ciddi anlamda canımı sıkmaya başladı.

Daha önceleri PFL_LIST_CORRUPT ve VIDEO_TDR_FAILURE hataları ile mavi ekran alıyorken bunlara IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası da eklendi. Minidump dosyası burada.

Malwarebyte ile sistemi taratın.

Denetim masasından bunları kaldırın:
AMD Ryzen Master
Hextech Repair Tool
Kaspersky Secure Connection
MSI Live Update 6
MSI Kombustor 0.6.2.0 (32-bit)
MSI Gaming APP
MSI Command Center
MSI Afterburner 4.5.0
MSI X Boost
MSIRegister
Wise Care 365 4.8.9

BIOS'dan XMP desteği ile 2666 olan extreme profili seçin.

Son düzenleme:
Dediklerinizi yaptım, Malwarebytes bir şey bulmadı. RAM frekansını 2666 MHz yaptığımda performans kaybı olmaz mı?
Az önce Witcher 3 oynarken durduk yerde "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" şeklinde bir mavi ekran hatası daha aldım. Neden bir hafta içinde bu kadar mavi ekran hatasıyla karşılaştım? Minidump dosyasını yükledim. Sorun sürücülerde mi, donanımda mı anlamıyorum.

Son düzenleme:
BIOS'tan XMP Profile 1 modunda 2666 MHz olana ayarladım ancak daha önce Profile 2 2933 MHz modunda kullanıyordum, BIOS'ta mı sorun var anlamadım. VBIOS güncellemeyi pek anlamadım, yardım ederseniz sevinirim.

Sürekli mavi ekran hatası

NVIDIA NVFlash

Nvflash aracını C diskine ana dizine çıkartın. VBIOS dosyasını da aynı çıkarttığın C ana dizinine çıkartın.
Bir klasöre girip "Görünüm" sekmesinden "dosya adı uzantıları" seçeneği seçip TV341MH.614 olan adı 123.rom olarak değiştir.
Şimdi arama kısmından cmd yazıp cmd'ye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın sistem [BGCOLOR=rgb(65, 168, 95)]x64 ise 64 yazanı, 32 bit ise x86[/BGCOLOR] olanı komutu yazın.

Komut penceresinde cd.. yazıp enter'a bas, cd.. yazıp enter'a bas.
Sistem [BGCOLOR=rgb(65, 168, 95)]x64[/BGCOLOR] ise: nvflash64 -6 123.rom yazıp enter'a bas.
Sistem [BGCOLOR=rgb(65, 168, 95)]x86[/BGCOLOR] ise: nvflash -6 123.rom yazıp enter'a bas.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı