IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran

Chiurgh

Femtopat
Daha fazla  
Ben kısaca istenilen(bilmiyorum daha fazla gereken, görmeniz gereken dosyalar falan var mı ama) dosyaları vereceğim.
Eski değil bilgisayar; 1 seneden fazladır ama 2 senesi yoktur, yeni de değil ama.
İlk aylarında sorun yaşamıyordum ama yaklaşık 1 yıldan sonra ilk mavi ekranımı aldım ve sanki gitgide de artıyor gibi geliyor bana. Başlarda nadiren mavi ekran hatası veriyordu ama şimdi hafta 1-2 kez veriyor.
Yalnız bir şey var ki; Benim oyunlarım çok kasamaya başlayınca, çok FPS düşüklüğü yaşamaya başlayınca teknik destek aldım(önceli konularımda bahsetmiştim ve çözdüm) ve sanırım teknik destekte, adam bana bilgisayara format falan attırdı. Bunun yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi yani.
İşte zannediyorum ki o teknik desteği aldıktan sonra mavi ekran vermeye başladı ama alakası var mıdır emin değilim...

Neyse uzatmandan dosyaları atayım. Yardımcı olursanız sevirim.

Cihaz Özellikleri:

Cihaz adı DESKTOP-3JAHPQK
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-10210U CPU @ 1.60GHz 2.11 GHz
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,81 GB)
Cihaz Kimliği 32D90129-540E-401B-BAF6-AF3036B092D5
Ürün Kimliği 00327-30871-51537-AAOEM
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci
Kalem ve dokunma Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok

Bunlar da aldığım hata kodları(?).

Not: Bir de en son aldığım mavi ekranın fotoğrafını çektim ama o mobilde, atabilirsem şimdi onu da atacağım edit geçip.

Dosya Ekleri

• IMG_20220108_183908.jpg
    IMG_20220108_183908.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar da aldığım hata kodları diyor ya, ordaki linkte attım zaten. Paylaşmama izin vermiyordu direkt olarak; bende kopyalayıp bi .rar dosyasının içine attım, öyle paylaştım. Nerde yanlış yaptım anlamadım?
Sen taşımaya çalışmışsındır, Windows engel olmuştur. Kopyala yapmamışsın, kısayol oluşturmuşsun. Internet cafedeki oyunların kısayollarını, flash belleğe atıp, evde çalıştırmaya çalışırken hüsrana uğramış hevesli çocuk gibi hissettim bir an :D

Sen taşımaya çalışmışsındır, Windows engel olmuştur. Kopyala yapmamışsın, kısayol oluşturmuşsun. Internet cafedeki oyunların kısayollarını, flash belleğe atıp, evde çalıştırmaya çalışırken hüsrana uğramış hevesli çocuk gibi hissettim bir an :D
xd
Anladım da napmam gerek bilmiyorum da?

Geri
Yukarı