İş Bankası İlk İmza Hesabı kısıtlamalar kaldırılabilir mi?

proesthuskara

Centipat
Daha fazla  
Şu an Papara kullanıyorum. Tatilde annemle gidip İş Bankası'ndan İlk İmza Hesabı açtırsam mantıklı olur mu? Kısıtlamalar varmış diye duymuştum da bu kısıtlamalar kaldırılabiliyor mu? Tanımlı hesaba havale yapılabiliyor galiba gerisi Papara üzerinden halledilir ancak benim için önemli olan şey döviz hesabı açabilmek. Bankadan dolar almak için. Bankadan dolar almak hem dövizciden daha ucuz hem de bankada nakitten daha güvenli. Peki döviz kısıtlaması kaldırılabilir mi?

Şu ana kadar Garanti'den hesap açmayı denedim ancak kart verilmeyeceğini ve internet bankacılığı kullanılamayacağını sadece annemle şubeye gidip para yatırabileceğimi/çekebileceğimi söylemişlerdi. Yapı Kredi var ancak onu babam önermiyor eskiden kullandığını ancak her şeyde para kesmeye çalıştıklarını söylüyor.

Kuveyt Türk var seçeneklerimde ancak şu an 14 yaşında olduğumdan Dijital kaşif hesabı açılabiliyor 15 yaş altına. O hesapta da harcama limiti falan var bir kaç tane limitten birini seçmek gerekiyor. Eğer 15 yaşından sonra Sağlam Nakit hesabına çevirebilirsem o da olabilir ancak sıkıntı hem anne hem baba istiyorlar. Babamın izin alması sıkıntı oluyor. Ancak babamın izin aldığı bir güne denk getirebilirsem olur, her yerde şubesi de yok. Yaşadığım yerde yok mesela.

Amacım yatırım amaçlı döviz almak için kullanmak. Akbank'ı çok bilmiyorum ancak en kötü 15 yaşına girdiğimde babamın izin aldığı bir güne denk getirip Kuveyt Türk'ten Sağlam Nakit(Normal Hesap) hesabı açarım.
Kuveyt Türk'ün Yapı Kredi ile anlaşması var Yapı Kredi ATM'leri ücretsiz. Ancak yine de ATM açısından İlk İmza(İş Bankası) daha avantajlı. Döviz hesabı kısıtlamasını hesap açarken kaldırabiliniyorsa İlk İmza hesabı açacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı