İş bankası ödeme yaptığım halde nakit eksilmiyor

Mogl

Picopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
İş bankası banka kartım üzerinden Steam'den 7.75 TL'ye oyun aldım. Kartta 20 TL vardı. Oyunu aldıktan sonra 20 TL duruyor hala. Oyunu aldım oynadım zaman geçirdim hala para duruyor. Harcamalara baktım -7,75 yazıyor ancak hesapta para hala duruyor. Başka hesaptan çekmesinden korkuyorum borç vesaire olur diye. ATM'ye gidip baktım emin olamayıp 20 TL gösteriyor hala. Yardım ederseniz sevinirim.

İş Bankası banka kartım üzerinden Steam'den 7.75 TL'ye oyun aldım. Kartta 20 TL vardı. Oyunu aldıktan sonra 20 TL duruyor hala. Oyunu aldım oynadım zaman geçirdim hala para duruyor. Harcamalara baktım -7, 75 yazıyor ancak hesapta para hala duruyor. Başka hesaptan çekmesinden korkuyorum borç vesaire olur diye. ATM'ye gidip baktım emin olamayıp 20 TL gösteriyor hala.

Kredi kartından çekmiş olmayasınız.

İş bankası banka kartım üzerinden Steam'den 7.75 TL'ye oyun aldım. Kartta 20 TL vardı. Oyunu aldıktan sonra 20 TL duruyor hala. Oyunu aldım oynadım zaman geçirdim hala para duruyor. Harcamalara baktım -7,75 yazıyor ancak hesapta para hala duruyor. Başka hesaptan çekmesinden korkuyorum borç vesaire olur diye. ATM'ye gidip baktım emin olamayıp 20 TL gösteriyor hala. Yardım ederseniz sevinirim.
Farklı bir hesaptan çekmiş olabilir mi hesaplarım sekmesinden veya harcama ayrıntılarından bakın.

İş Bankası'nın Bankamatik Kartı ile Steam alışverişi yaptığınızda tutar blokeli oluyor ve birkaç gün içinde çekiliyor. Hesap detaylarınızı kontrol ettiğinizde tutarın blokeli olduğunu görebilirsiniz. Blokeli tutarı harcamanıza izin verilmez.

Hesap hareketlerinizde steam alışverişi görünüyor mu peki ve girdiğiniz kart bilgileri iş bankasına mı ait.
Evet, bankamatik kartım ile alışveriş yaptım.

İş Bankası'nın Bankamatik Kartı ile Steam alışverişi yaptığınızda tutar blokeli oluyor ve birkaç gün içinde çekiliyor. Hesap detaylarınızı kontrol ettiğinizde tutarın blokeli olduğunu görebilirsiniz. Blokeli tutarı harcamanıza izin verilmez.
Satın alırken bloke koydu, 2. denemede alabildim zaten. Yani diyorsunuz ki sorun yok, eksilir bir süre sonra. 1-2 gün oldu hala duruyor.

Farklı bir hesaptan çekmiş olabilir mi hesaplarım sekmesinden veya harcama ayrıntılarından bakın.
2 tane hesabım var Yatırım ve Vadesiz TL diye. Yatırımdan çekmemiş, vadesiz TL aynı duruyor.

Evet, bir süre sonra hesabınızdaki bloke kaldırılıp ilgili tutar çekilecek. Hesap detaylarını incelediğinizde blokeli tutarı görebilirsiniz.
Hocam inanmayacağınız bir şey oldu :D. Dediğiniz yere bakmak için girdim 1 dakika önce kapttığıma 20TL kalmıştı şu an 12.25 kalmış :). Dediğiniz gibi harcandı gösteriyor ancak çekmemişti şu an çekmiş.

Cevap veren herkese teşekkür ediyorum :) .

Yeni konular

Geri
Yukarı