İş Bankası'ndan ziraata EFT sürssi

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Herkese merhaba. Bugün bir bilgisayar parçasına alıcı çıktı para transferin ekran görüntüsünü gönderdi lakin 2 3 gün süreceğini söyledi... 3 gün EFT sürer mı? Çok garip bir olay. Para hesabıma düşene kadar ürünü kargolamayacağımı söyledim kendisine... Sizin fikriniz?

@Elegant Lotus İş Bankası kullanıyorum, EFT işlemleri 1 dakika sürüyor. Duyduğuma göre Swift transferlerini bile 1 gün içerisinde gerçekleştiriyormuş. İşlem tutarı 2000 TL altındaysa FAST ile gönderim istersiniz ve anında transfer gerçekleşir. Eğer meblağ biraz yüksekse banka gönderenden onay almak isteyebileceği için birkaç saat sürebilir.
Benim önerim hesaba tutar geçmeden ürünü göndermeyin ve açıklama kısmında ne yazdığına dikkat edin.

Hocam 170 tl lik bir mebla söz konusu. Gönderen kişi bunu gönderdi (kendim kart iban ve ad sansürledim) Bunu gönderdikten sonra göndermemi istedi ürünü lakin reddettim. Hesabıma yansıması 3 gün bulurmuş

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220118-135859_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220118-135859_WhatsApp.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 59
Bu dekont falan değil. Talimat. Talimatı size ekran görüntüsü gönderdikten sonra iptal edebiliyordur. O bankayı kullanmadığım için kesin bilmiyorum ama kullandığım bankalarda bu durum söz konusu.

Para gelmeden kargolamayacağınızı söylemişsiniz. Aceleniz yoksa oturup bekleyin. Söylediği süre dolduğunda gelmediğini belirtin.

En mantıklısı hocam teşekkürler.

@Elegant Lotus Ürünü göndermeyin @Vavien. 'nin dediği gibi talimat girişi yapılmış. Talimat süresinden önce dilediği zaman iptalini gerçekleştirebilir. Hatta hemen sonrasında iptal etmiş bile olabilir.
Ben olsam satış işlemini iptal ederdim bu durumdan sonra hiçbir şekilde o kişiye satış yapmazdım.

Yani hocam kişi 21 ocata ulaşacak diyor bu baya tuhaf.
@Elegant Lotus Ürünü göndermeyin @Vavien.'nin dediği gibi talimat girişi yapılmış. Talimat süresinden önce dilediği zaman iptalini gerçekleştirebilir. Hatta hemen sonrasında iptal etmiş bile olabilir.
Ben olsam satış işlemini iptal ederdim bu durumdan sonra hiçbir şekilde o kişiye satış yapmazdım.

Haklısınız teşekkürler. Kendisine 21 ine kadar bekleyeceğim ulaştığı gün gönderirim beklerseniz alırsınız dedim. Başka çare yok. ya da iptal edelim dedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220118-143600_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220118-143600_WhatsApp.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Yukarı