İş başvurusu yaparken projelerden bahsetmek

scorpionsx

Centipat
Daha fazla  
Şu an aktif iş arıyorum ve bu süreçte projeler geliştiriyorum. Bir konu kafama takıldı. Mesela Java ve Node.js ile ilgili side projeler yaptım. Yani birkaç dil ve Framework'te projeler geliştirdiğim için bu teknolojilerin olduğu bütün ilanlara başvurmalı mıyım? Siz bu süreçte nasıl ilerlediniz fikirlerinizi merak ediyorum.

Eger yayinlanmis, aktif kullanilan projelerse evet.

Kendi kendine ogrenme amacli ise hayir. Cunku isveren her kimse aradigi tecrube ve programlama standardi tutorial ya da PoC projelerdeki ile farkli.

O is ilaninin gereksinimini karsilamiyorsun demek iste. Ya da basvurursun gorusme sirasinda side-projede kullandigini soylersin, bunda yanlis bir sey yok.
Demek istediğim yeni mezun biri freelancer deneyimi de yoksa bir tek side projelerini gösterebilir. O yüzden her ilana başvurmalı mı diye sormuştum.

Junior pozisyonundaki islere basvurabilirsin diye dusunuyorum. Yetistirmek uzere alinan pozisyonlar icin de basvuru yapabilirsin.

Demek istediğim yeni mezun biri freelancer deneyimi de yoksa bir tek side projelerini gösterebilir. O yüzden her ilana başvurmalı mı diye sormuştum.

Bence basvurabilirsin. %70 ve uzeri gereksinimi karsiladigini dusundugun herhangi bir ise basvurmanda sorun yok bana gore.

Geri
Yukarı