İş başvurusunda istenilen belgeler nasıl çıkartılır?

ibrahimt0

Picopat
Daha fazla  
Bir yere iş için gittim. Bolca belge istediler. İçlerinden hiç bilmediklerim var. Aşağıda yazdıklarım için nasıl çıkartacağım hakkında yardım edebilir misiniz?
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve vukuat detaylı olacak)
  • İşkur kayıt belgesi (iş arama kaydı aktif olacak)
  • Hijyen eğitim belgesi (halk eğitimden)
  • 4A detaylı hizmet dökümü.

İşkur için baktığımda "İŞKUR kaydınız aktif olmadığından bu hizmetten yararlanamazsınız. İŞKUR sistemindeki iş arama/kayıt durumunuzu güncellemek ve özgeçmişinizi düzenlemek için tıklayınız." yazıyordu. Diğerlerine bakmadım bile.

Bir yere iş için gittim. Bolca belge istediler. İçlerinden hiç bilmediklerim var. Aşağıda yazdıklarım için nasıl çıkartacağım hakkında yardım edebilir misiniz?
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve vukuat detaylı olacak)
  • İşkur kayıt belgesi (iş arama kaydı aktif olacak)
  • Hijyen eğitim belgesi (halk eğitimden)
  • 4A detaylı hizmet dökümü.

İşkur için baktığımda "İŞKUR kaydınız aktif olmadığından bu hizmetten yararlanamazsınız. İŞKUR sistemindeki iş arama/kayıt durumunuzu güncellemek ve özgeçmişinizi düzenlemek için tıklayınız." yazıyordu. Diğerlerine bakmadım bile.
Halk egitimden Hijyen kursu almaniz isteniyor tahminen. İlginç bir istek 😁

İşkur için e-Devlet üzerinden bazı bilgileri doldurmak gerek. Nüfus kayıt örneğini de alırken vukuatlı tikini seç.

Vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve vukuat detaylı olacak)

Adliyeden çıkarmanız gerek, mesai saatleri içerisinde giderseniz yardımcı olurlar.

İşkur kayıt belgesi (iş arama kaydı aktif olacak)

Bulunduğunuz ilçedeki işkur şubesine gitmeniz gerek onlar kayıt açıp size kağıt verecek.

Hijyen eğitim belgesi (halk eğitimden)

Halk eğitim merkezine gidip "hijyen eğitimi kursuna katılmak istiyorum" demeniz gerekiyor. Geçici bir belge veriyorlar ancak verdikleri kursa katılıp sınavına girmek gelecek için işinizi kolaylaştırır.

4A detaylı hizmet dökümü.

e-Devlet üzerinden "4a hizmet dökümü" olarak arattığınızda çıkan sayfadan indiriliyor diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin hocalarım, iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı