İş görüşmesi için nasıl giyinilmeli?

Hangi kombin ?

• Oy verenlerin toplamı
    17
  • Anket kapandı .

Lyon

Kilopat
Daha fazla  
Benim bugün iş görüşmem var stajyerlik için, sözleşme imzalanacak. Ne giysem diye kararsızım o yüzden sizlere danışmak istedim. Aklımda 2 kombin var.
  • Gömlek - Siyah pantolon
  • Siyah T-shirt - Açık mavi kot pantolon
Gömlek ve pantolon daha mantıklı geldi, gömleğin kollarını katlasam bir sorun olur mu? Saygısızlık gibi gözükür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne tarz bir iş görüşmesi olduğuna bağlı. İllaha bu ikisinden birini seçecekseniz gömlek ve pantolonu seçmenizi öneririm. Lakin gömleğin kollarını sıvamayın veya katlamayın.

Eğer ciddi bir kurum ile mülakata gidecekseniz gömlek ve kumaş pantolon seçeneğini seçmelisiniz artı olarak gideceğiniz yere göre gerekirse kravat ve cekette giymeniz tavsiye edilir. Şahsen kurumsal bir firmada İKM olarak uzun yıllardır çalışıyorum. İş görüşmelerine gelenlerde dikkat ettiklerim yada bir tık daha önde olanlar diyebilirim. Malum artık eşit şartlarda çok insan var ve tercih edilir olmak için fark yaratmak şart.

İş görüşmesini kapmak için hacker olmanız gerekiyor. Hack the system. :matrix:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gömlek - Siyah Pantolon kombinini tercih ettim. Hepinize yorumları için teşekkür ederim. Evet firma kurumsal Finansbank'ta bilişim üzerine stajyerlik yapacağım.

İstediğini giy git, önemsemezler stajyerlik aşamasında birisi için bu tarz detayları. Şort ile gitmediğin sürece problem yok. Gerçi bizim bir arkadaş şort ile gitmişti, yine almışlardı :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı