İş için laptop önerisi

YusufYlmz

Hectopat
Uzun zamandır laptop araştırıyorum. Genel olarak modelleme ve ödev için kullanacağım ara sıra oyun da oynarım diyordum. Bu yüzden Gaming laptoplara bakıyordum ancak hem fiyatların uçuk olması hem de makul pil ömrü sunamamaları nedeniyle normal laptop almaya karar verdim. Öncelik pil ömrü ve Blender 3D gibi uygulamalarda sıkıntı yaşatmaması. Ara sıra LoL vs. de oynarım diye düşünüyorum.

Ben bu modeli bulabildim amacıma uygun olduğunu düşünüyorum ancak sormak istedim gene de. Sizce alınır mı? Açıklamasında vadettiği gibi 5-6 saat dayanabilir mi bataryası?

3D uygulamalar için yeterli olacağını sanmıyorum. Harici GPU'lu ürünlere yönelmelisiniz ancak onlar da şarj ömrü konusunda yeterli olmayabilir. Bir yerden kısmalısınız.

3D uygulamalar için yeterli olacağını sanmıyorum. Harici GPU'lu ürünlere yönelmelisiniz ancak onlar da şarj ömrü konusunda yeterli olmayabilir. Bir yerden kısmalısınız.

Peki bildiğiniz Max 20k bütçede harici ekran kartlı modelleme yapabileceğim ve 3 saat civarı giden bir Laptop var mı?

1.5k çıkarsanız 21kya bu laptop Acer Nitro 5 AN515-45-R15G NH.QBBEY.004 Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe yanına da 500 liralık RAM ile süper olur. Yük altında bilmem ama boşta 4-4.5 saati çıkarır diye tahmin ediyorum.

Hocam 20k bile biraz aşıyor aslında. Daha ekleme şansım yok. Bu laptopları çok araştırdım 17k ya ROG STRIX var, işlemcisi Ryzen 7 4800H ve ekran kartı 1650. Marka olarak Lenovo veya ASUS alacağım.

Ekran kartı evet biraz eski ancak çok da ihtiyacım olacağını düşünmüyorum.

Hocam 20k bile biraz aşıyor aslında. Daha ekleme şansım yok. Bu laptopları çok araştırdım 17k ya ROG STRIX var, işlemcisi Ryzen 7 4800H ve ekran kartı 1650. Marka olarak Lenovo veya ASUS alacağım.

Ekran kartı evet biraz eski ancak çok da ihtiyacım olacağını düşünmüyorum.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IAH7 82S9015UTX i5-12450H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• fff.PNG
    fff.PNG
    141,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Evet hocam bunu da önerdiler. Bununda işlemcisi kötü diyenler oldu. Siz ne dersiniz? Ve tahmini kaç saat götürür?

Bir de 2. el bir laptop buldum ancak pil sağlığından vs. pek anlamıyorum. Bu pil sağlığı iyi mi kötümü oluyor acaba?

Attığım ürünün stoku bitmiş :(. 45'te 42.5 gayet iyi duruyor.

Geri
Yukarı