İş Yeri İçin Düşük Bütçeli Sistem

RushBatu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bizim telefon teknik servis ve proğram için iş yerimiz var. Yeni bir bilgisayar toplayacağım vatandan. Konuyu açmaktaki amacım görüşleriniz ve yanlış bir seçim yapmamam. Babam ve usta teknik servisle ilgileniyor, bende telefon ve tabletlere yazılım atıyorum.

Sistemi sadece internet erişimi ve tablet ve telefonlara yazılım yüklemek için toplayacağım. Eski foxconn anakartlı ddr2 sistem bozulduğu için vatandan gidip alacağız parçaları. Benim düşüncelerim aşağıdaki sistemler sizlerin görüşlerini bekliyorum. Bütçem 600 TL yi geçmeyebilir.

Not: Elimde hdd ve ram olduğu için eklemedim.
Alacağım Sistemler:

Sistem 1
İşlemci: Pentium G3240
Anakart: Gıgabyte H81M-DS2
Kasa: Cooler Master Cmp-350

Sistem 2
İşlemci: Pentium G3258
Anakart: Asus H81M-C
Kasa: Cooler Master Cmp-350

Sorularım:
  • Sizce doğru bir seçim mi ?
  • Anakart konusunda Asus mu Gigabyte mi ?
  • Sistemde ekran kartı olmadığı için onboard üzerinden dahili grafik işlemci ile görüntü alabilirmiyim?
Temel olarak anlatmak istediğim konu bu. Sizin görüşleriniz nedir ? Farklı sistem önerebilecek olan ve fikirlerini sunacak olan arkadaşları bekliyorum. Dediğim gibi elimde Seagate 500 gb hdd ve 4 gb ram bulunmakta. İyi sosyaller diler, yardımcı olan olamayan herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.
@Recep Baltaş @BilgisayarKurdu @Akif

2. Sistem daha yerinde bir seçim. Sorulara gelirsek;
1- Evet, doğru bir seçim.
2- Asus taraftarıyım.
3- Evet alabilirsiniz, küçük çapta oyunda oynayabilirsiniz.

Haklısınız lakin anakartı Msi almayı düşünmüyorum. Sorularım hakkında fikriniz varsa söylermisiniz ? :)

H81M-P33 G3258 ile en çok önerilen düşük bütçeli anakart. MSI'da en az asus kadar kaliteli bir marka bir sıkıntı yaşamazsınız.

Gigabyte ve Asus karşılaştırmasında bence Asus daha iyidir.

Evet görüntü alabilirsiniz, yapacaklarınız için fazlasıyla yeterli olacaktır. Oyun bile oynanabilir küçük çapta. (CS:GO tarzında)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı