Işık sızması mı IPS glow mu?

NothingMan

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS VP249QGR model monitörümdeki ekte görüntülenen sorun ışık sızması mı IPS glow mu? Tam emin olamadım o yüzden sizlere de danışmak istedim.

Dosya Ekleri

• 82CCC5C9-6482-4B24-8A97-F5BE35A9F06E.jpeg
    82CCC5C9-6482-4B24-8A97-F5BE35A9F06E.jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 281
Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık ortamda, siyah görüntü açıkken, bakış açısına göre kenar parlamaların parlaklık düzeyi değişiyorsa bu IPS Glow'dur. Değişmiyorsa çerçeveden ışık sızmasıdır.

IPS Glow gibi duruyor. Gerçekte muhtemelen daha azdır, telefonla fotoğraf çekince daha çokmuş gibi görünüyor.
Evet hocam.

Karanlık ortamda, siyah görüntü açıkken, bakış açısına göre kenar parlamaların parlaklık düzeyi değişiyorsa bu IPS Glow'dur. Değişmiyorsa çerçeveden ışık sızmasıdır.
Yukarıdan baktığımda veya sağ soldan baktığımda değişiyor.

Birebir aynı bulutlanma bende de var ve arkadaşın dediği gibi kamerada daha fazla görünüyor.Karanlık sahnelerde belli oluyor azıcık ve beni baya sinir ediyor.Keşke artık lcd ekran üretilmiyor olsaydı.Garantiye yollasam değişirler mi bilmiyorum.

IPS Glow, tüm monitörlerde az çok mevcut. Yapacak bir şey yok. Fena seviyede değil yani, gideri var.

Aynısı benim monitörde de var, eskiden çok kötü bir monitör kullandığım için siyahları tam siyah görmemek rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı