Isıl işlem uygulanan ekran kartına "PCI bus" yüklenirse ne olur?

tugracihank

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım 6 ay önce bozuldu tamirci ısıl işlem uygulamış, değiştirdim dedi. Değişmediğini 2 ay sonra öğrendiğimde ekran kartım yine bozulmuştu. i5 6200U işlemcimde olan Intel HD 520 Graphics ekran kartı görünüyor, üzerinde sadece PCI bus driverini yüklemedim. Yüklersem başıma neler gelir? (driver değil)

Ekran Görüntüsü (390).png

Ekran Görüntüsü (391).png

Ekran kartım 6 ay önce bozuldu tamirci ısıl işlem uygulamış, değiştirdim dedi. Değişmediğini 2 ay sonra öğrendiğimde ekran kartım yine bozulmuştu. i5 6200U işlemcimde olan Intel HD 520 Graphics ekran kartı görünüyor, üzerinde sadece PCI bus driverini yüklemedim. Yüklersem başıma neler gelir? (driver değil)

Eki Görüntüle 1332662

Eki Görüntüle 1332663

Bozulmuş değiştirdim dediği söktüm aldım demek oluyor sanırım.

Bozulmuş değiştirdim dediği söktüm aldım demek oluyor sanırım.
Isıl İşlem uygulamış bende Çipi Değişiyor Sanıyordum Araştırmamışdım 2 Ay Sonra Değişmediğini Öğrendim Sadece Reballing Yapılıyormuş Bende PCI BUS kurayımmı dedim ama kimse yazmadı

Isıl İşlem uygulamış bende Çipi Değişiyor Sanıyordum Araştırmamışdım 2 Ay Sonra Değişmediğini Öğrendim Sadece Reballing Yapılıyormuş Bende PCI BUS kurayim mi dedim ama kimse yazmadı

Isıl işlem reballing değildir. Reballing işlemi çipin sökülüp altında ki lehimlerin temizlenip yeni lehimlerle değiştirilip tekrar yerine oturtulmasıdır. Tamircinin ısıl işlem dediği ise ekran kartını ısıtması. Reflowing işlemi deniyor buna da. Sizin ekran kartınız direkt gözükmüyor şu durumda. PCI bus kurmayı deneyebilirsiniz ama işe yarar mı bilemem.

Kur bir şey olmaz. Kart zaten şu an bile düzgün çalışıyorsa bir problem olacağını zannetmiyorum.
Isıl işlem reballing değildir. Reballing işlemi çipin sökülüp altında ki lehimlerin temizlenip yeni lehimlerle değiştirilip tekrar yerine oturtulmasıdır. Tamircinin ısıl işlem dediği ise ekran kartını ısıtması. Reflowing işlemi deniyor buna da. Sizin ekran kartınız direkt gözükmüyor şu durumda. PCI bus kurmayı deneyebilirsiniz ama işe yarar mı bilemem.
kart bozulduğunda mavi ekran yemişdim sürekli tamirciye sorduk Driver kurmayın sıfırladı verdi bende driveri kurmadım entegre kartlayım ama PCI Bus Kurarsam pc Yeniden Bozulurmu Ekranım Kırık Sadece HDMİ Üzerinden Görüntü Alıyorum Televizyondan

Kart bozulduğunda mavi ekran yemişdim sürekli tamirciye sorduk Driver kurmayın sıfırladı verdi bende driveri kurmadım entegre kartlayım ama PCI Bus Kurarsam PC Yeniden Bozulur mu Ekranım Kırık Sadece HDMI Üzerinden Görüntü Alıyorum Televizyondan

Ekran kartı arızalı olduğu için driver kurmayın demiş. O zaman kurma kurarsan görüntü gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı